Системи вентиляції та кондиціювання у квартирах
- 1
- 2
Чи потрібна примусова вентиляція у квартирі
Для кожного багатоповерхового будинку на етапі проектування та будівництва обов'язково передбачається система природної вентиляції квартир. Вона забезпечує нормальний повітрообмін у приміщенні. Важливість її присутності просто незаперечна. Без припливу свіжого повітря виникає ризик наповнення приміщення шкідливим для здоров'я вуглекислим газом, що виділяється при диханні людиною та згорянні природного газу.
Це стосується природного повітрообміну у приміщенні. Що ж до вентиляції з механічним спонуканням, тут хотілося б розглянути деякі моменти.
Вентиляція квартир стандартно відбувається через спеціальні канали природним шляхом. Приплив кисню забезпечують відкриті вікна, видалення – витяжні шахти. Але бувають ситуації, коли витяжна шахта працює мало добре. Знайома ситуація для ванних кімнат та кухонь! Вирішити проблему видалення зайвої вологості із ванної та відпрацьованого повітря з кухні можна шляхом посилення природної тяги у вентиляційних шахтах. Для цього ставлять у ванну вентилятори, а на кухню встановлюють кухонну витяжку. Ці пристрої сьогодні не здивують нікого. Але час не стоїть на місці та з розвитком технологій з'являється безліч інноваційних агрегатів.
Можливості вентиляційного обладнання
Сучасне вентиляційне обладнання дозволяє регулювати не тільки об'єм повітря, що видаляється, але і його кількість, а також його температуру. Крім того, існує ряд агрегатів, що контролюють ступінь очищення і вологості повітряних мас, що надходять в кімнату.
Види обладнання для вентиляції та кондиціювання квартир
Сьогодні ринок вентиляційної техніки пропонує величезний вибір обладнання, серед якого можна вибрати найбільш відповідні вам за технічними параметрами пристрою. Знайомство з такою технікою, мабуть, слід розпочати з такого пристрою як побутовий рекуператор та провітрювач з підігрівом. Є невеликими припливно-витяжними агрегатами, призначеними для монтажу в стіні або віконному отворі. Вони дозволяють організувати не лише подачу та видалення повітря, а й можуть очистити, а також підігріти до заданої температури припливні повітряні маси. Встановивши провітрювачі в кожну або частину кімнат, ви можете організувати вентиляцію в квартирі без природної тяги.
Для власників великих площ рекомендується встановлення повноцінної припливно-витяжної системи вентиляції квартир. Тут найкраще підійде монтаж з рекуператором тепла. Можна вибрати моноблочну або набірну установку, доукомплектувати її нагрівачем або охолоджувачем. Це дозволить регулювати температуру повітря, що надходить. Взимку система нагріватиме повітря. Влітку вона замінює повноцінну систему кондиціювання.
Отже, незалежно від вибору одного з можливих способів примусової вентиляції квартири, ви отримуєте контроль над кліматом у будинку, а також відсутність пилу та вуличного шуму у будинку. Якщо вам ці переваги переважують над вартістю подібних пристроїв, то експлуатація агрегатів принесе вам одне задоволення.