Побутові очищувачі
- 1
- 2
Побутовий очисник повітря від пилу
Екологія в сучасних містах бажає кращого. Крім пилу, у повітрі присутні частки шкідливих випарів та мікроорганізмів, які здатні викликати проблеми з роботою легень, алергії, ослаблення імунітету. Побутовий очисник повітря від пилу та інших мікрочастинок - це сучасне обладнання, яке:
- Має компактні розміри.
- Не потребує професійної установки.
- Працює від стандартного електроживлення та є економічним.
- Розраховане на очищення повітря в приміщеннях до 50 м2 та може бути оснащене корисними додатковими функціями.
Як вибрати очисник повітря
Аналізуючи функції сучасного обладнання, питання про те, як вибрати очисник повітря, зводиться до вирішення кількох моментів:
- Продуктивність. Насамперед оцінюється кількість повітря, яке пристрій здатний очистити за годину. Показник починається від 100-120 м3/год.
- Площа обслуговування. Найдоступніші моделі можуть очищати кімнати від 20 м2, але максимальний показник для побутових приладів також невеликий — до 50 м2.
- Додаткові функції. Найбільш поширеними є зволоження та іонізація. Поряд з очищенням від шкідливих домішок, такі агрегати можуть відновити комфортну вологість у кімнаті до 50-70% і наповнити повітря корисними іонами.
- Управління. Більшість сучасних очисників оснащуються і панеллю управління, і пультом дистанційного керування. Вибір залежить лише від переваг майбутнього користувача та бюджету.
- Встановлення. Лише кілька побутових моделей вимагають ручної установки трубопроводу для надходження зовнішнього повітря (наприклад, Ballu OneAir ASP-80), інші ставляться на підлогу, стіл або іншу відповідну поверхню. Якщо на задній стороні очисника обладнані спеціальні гачки (гачок), його можна монтувати на стіну.
- Шум. Важливий параметр, що впливає на комфорт експлуатації, що варіюється від 23-25 дБ до 55 дБ. До 32-33 дБ пристрій майже не чутно, до 45 дБ рівномірно чутно. За більш високого показника обладнання видаватиме чіткий шум, але й потужність у нього буде найвищою.
Найкращі побутові очищувачі 2021 року
На сучасному ринку представлені агрегати від кількох виробників - вони зайняли міцну позицію в цьому напрямку та пропонують широкий вибір обладнання з різним функціоналом. Відзначимо найкращі побутові очищувачі 2021 року та докладніше зупинимося на брендах, яким можна довіряти.
Ballu
Наприклад:
Ballu OneAir ASP-80 працює із зовнішнім повітрям, очищаючи його за допомогою фільтрів грубого очищення G4 та Hepa H13. Плюс до всього цей агрегат може працювати на обігрів. | |
Ballu AP-110 – бюджетне рішення, це переносна модель, яка споживає 50 Вт. Має вбудовану індикацію якості повітря, функцію іонізації та можливість регулювання швидкості роботи. |
Electrolux
Компанія Electrolux заснована понад 100 років тому, в даний час є одним із найбільших виробників побутової та професійної клімат-техніки. Вартість очисників цього бренду – від 7000 грн, що дозволить покупцеві підібрати оптимальний варіант для свого приміщення.
З прикладів можна назвати моделі:
EHAW-6515 – не тільки якісно чистить, але й зволожує повітря, продуктивність обладнання становить 120 м3 на годину. | |
EHAW-7510D – обійдеться трохи дорожче за рахунок вбудованого гігростату, срібного знезаражувача та високої продуктивності зволоження – 500 мл за годину. |
Panasonic
Бренд Panasonic є популярним в Україні, компанія випускає надійні та компактні очищувачі повітря, а деякі з них можуть не тільки чистити повітряні маси. Пристрої працюють тихо та охоплюють максимальні площі до 50 м2.
Одними з таких є F-VXK70R-K та F-VXR50R-W, які крім очищення мають функції іонізації та зволоження. Завдяки багатоступінчастій системі фільтрації агрегати здатні вловити не лише найдрібніші частинки до 0,3 мкм, а й:
запахи;
- хімічні сполуки газів, відрізняючись лише споживаною потужністю.
F-VXR50R-W | F-VXK70R-K |
Більшість моделей від Panasonic працюють тихо, видаючи шум від 23 дБ, залежно від вибраного режиму. Очищувачі компактні, розраховані на розміщення підлоги або настінний монтаж.
Tion
Tion - великий російський виробник, який заснував своє перше виробництво в Сибіру, 2006 року. Компанія випускає якісне побутове та професійне кліматичне обладнання, приділяючи велику увагу надійності та функціональності. Асортимент побутових моделей у бренду не великий, серед найпопулярніших відзначаються Clever MAC та Clever MAC-M.
Clever MAC | Clever MAC-M |
Потужність пристроїв не перевищує 35 Вт, вони оснащені сенсорним керуванням та комплектуються зручним ДУ. Моделі можна монтувати на стіну, вони виконують такі функції:
очищення повітря;
знезараження.