Вентиляція пекарні
Пекарня – це виробництво, яке відрізняється великою кількістю виділення тепла від печей, плит та жаровень. Крім того, слід пам'ятати, що мікроклімат будь-якої пекарні забруднюватиметься борошняним пилом, димовими газами, а також компонентами мастильних матеріалів та жирів. Всі ці компоненти, як і висока температура у закладі, негативно впливають на умови праці персоналу та забруднюють обладнання, осідаючи на ньому.
А, щоб знизити нейтралізувати негативний вплив виробничого процесу пекарні за умов праці пекарів, слід регулярно заміщати у приміщенні забруднені повітряні маси чистим повітрям. І тут не обійтися без надійної системи вентиляції. Найкращим вибором для цих цілей може стати припливно-витяжна система вентиляції. Тільки вона сприяє створенню у виробничих приміщеннях комфортних для праці умов, підтримує оптимальні температурні показники та показники вологості, не виробляє протягів та регулює склад повітря.
Що потрібно знати під час організації системи вентиляції пекарні?
Перш ніж приступити до створення проекту вентиляції пекарні проектувальник повинен розрахувати надлишки теплопритоків за кількістю пічного обладнання, після необхідно передбачити кількість забруднюваних речовин, що виділяються, і тільки тоді можна буде точно визначити кількість повітря, яке потрібно видалити.
Видалення повітря слід покласти на загальнообмінні витяжні пристрої та місцеві зонди.
- Місцеві зонди необхідно встановлювати в безпосередній близькості до пічного обладнання, щоб видаляти теплонадлишки і частинки жиру в місцях їх безпосереднього утворення.
- Загальнообмінна витяжна система повинна бути рівномірно по всьому приміщенню. У разі забруднення будуть видалятися у всьому приміщенні поступово, що виключить поява застійних зон.
Приплив повітря також рівномірно розподіляють по всьому приміщенню, так що б збалансувати його із загальною витяжною системою. Не припустимо відмови від припливної вентиляції в пекарні. Багато з метою економії замінюють припливні агрегати додатковими вентиляційними решітками або регулярним провітрюванням. Але це не підходить для закладів, де обов'язковою умовою є дотримання чистоти повітря. Крім того, така організація подачі повітряних мас суперечить нормам ДБН. Також є ризик того, що в зимову пору року без припливної системи з рекуперацією тепла в приміщення надходитиме холодне зимове повітря, і температура в приміщенні істотно знижуватиметься.
Ще один момент, на який слід звернути увагу під час проектування вентиляції пекарні. По частоті заміщення повітряних мас вентиляційна система повинна забезпечувати повне оновлення повітря не менше 2-3 разів на годину (СанПіН 2.3.4.545-96, СНиП 2.04.05-86) , тільки для технічних приміщень або комор передбачають природну одноразову вентиляцію. Вона повинна бути легкодоступною до обслуговування та повністю придатною до ремонту, а також відповідати високим вимогам щодо вибухо- та пожежної безпеки. Обслуговування має бути настільки зручним, щоб чищення та заміну фільтрів могли проводити працівники пекарні, вони ж і можуть контролювати роботу вентиляторних установок, а у разі поломки викликати технічного спеціаліста сервісного центру.
Подібні статті та рішення:
Вентиляція в кондитерській, пекарні
Вентиляція кухні ресторану
Внутрішнє повітря у XXI столітті: нові вимоги
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород