Зміст
Будинок із сип-панелей 114 м2. Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла та кондиціюванням
Поділитись
Будинок із сип-панелей 114 м2. Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла та кондиціюванням
Коли ми будуємо будинок своєї мрії, ми вкладаємо в нього всі зусилля, щоб він був надійним і довговічним. Але коли ми заселяємось у нього – комфортні умови стають на перший план. Наш Клієнт побудував собі енергоефективний будинок із СІП-панелей, і думав, що в такому будинку точно не виникатиме проблем. Але з'ясувалося, що таке житло просто не може існувати без вентиляції та кондиціонування – він звернувся до нашої компанії, і ми вирішили всі питання та проблеми комфортності.

Об'єкт: Садиба з Сіп-панелей площею 114 м 2 .
Адреса: котеджне містечко «Вишневий Хутір».
Послуга: Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла та системою кондиціювання.
Кількість задіяних осіб: 3.
Складання Комерційного Пропозиції: 1 тиждень.
Монтаж: 8 днів.
Особливості об'єкту

Побажання Клієнта
Коли Клієнт вперше звернувся до нас, він уже усвідомлював, що будинок із Сіп-панелей потребує якісної припливно-витяжної вентиляції. Тому він одразу запросив вирішення цієї проблеми. А ось щодо кондиціонування він не говорив. Але ми порадили встановити систему охолодження, тому що в будинку з таким збереженням тепла повітря зазвичай гаряче, а Замовник любить холодну атмосферу.
Також Клієнт поставив умови, що вентиляція повинна працювати автономно, мати відповідні налаштування. Справа в тому, що Клієнт планував відвідувати будиночок лише двічі на тиждень, а за відсутності хотілося забезпечити оптимальну роботу приладів. Тому важливо було настроїти вентиляцію таким чином, щоб вона працювала за тижневим таймером, і в день приїзду Хазяїна відрізнялася високою потужністю, а за відсутності – працювала на мінімальній швидкості. Так, Власник не входитиме в будинок з затхлим повітрям, що застоялося: комфорт завжди.
Етапи виконання замовлення з докладним описом







План-схема із технічним рішенням
Схема 1-го поверху

Схема 2-го поверху

Схема 1-го поверху

Схема 2-го поверху

Підібране обладнання
1. Припливно-витяжна установка Mycond MV 200 IN . Вирішили встановити по приладу кожному поверсі, що означає – 2 прим. Велика перевага даної моделі – паперовий рекуператор. Він відповідає за те, щоб не просто проганяти крізь себе сухе підігріте повітря, а частково зволожувати його: насичувати корисними елементами та вологою. Для будинку, виготовленого з сіп-панелей, дуже важливо забезпечувати зволоження - його конструкція не тільки не випускає зсередини тепло і повітря, але і робить його досить сухим. А нормальний рівень вологості (45-60%) – один із головних параметрів здорового середовища. За рахунок цієї моделі ми отримали необхідну витяжку, і надходження свіжого підігрітого та зволоженого повітря.
2. Мульти-спліт система . Через особливості будинку, можна було монтувати невелику кількість зовнішніх блоків, тому узгодили мульти-спліт систему, як відмінне рішення - один зовнішній блок, від якого йдуть 5 внутрішніх. Замовник хотів кондиціювання на основі системи Invertor, тому для даного об'єкта підібрали зовнішній блок моделі GWHD(42)NK3AO 5 port, та внутрішні блоки настінного типу моделі Gree GWH(07)UA-K3DA1A/I – 5 шт.
3. Підібрали також вентиляцію для санвузлів. Рекомендовано було встановити побутові вентилятори: використовували модель Vortice MEX 100/4 LL 1S T - вона тиха при роботі, має приємний дизайн, має гарну потужність, а також прослужить багато років постійної експлуатації.
3. Підібрали також вентиляцію для санвузлів. Рекомендовано було встановити побутові вентилятори: використовували модель Vortice MEX 100/4 LL 1S T - вона тиха при роботі, має приємний дизайн, має гарну потужність, а також прослужить багато років постійної експлуатації.
Докладніше про вентиляцію в приватному будинку Ви можете прочитати в нашій статті , щоб краще знати аспекти підбору обладнання для ванної та туалету.
4. Також закупили додаткові елементи: щит автоматики, калорифер серії НК 125-1,6-1 для кращого підігріву повітря взимку, зворотний клапан моделі RSK 125, повітроводи оцинковані, ізоляція для них тощо.
Використовували для припливно-витяжної вентиляції


Використовували для системи кондиціювання


Використовували для витяжки у санвузлах Додаткові вентиляційні елементи




Встановлення вентиляції та кондиціювання

Нюанси, що виникали під час монтажних робіт
- На першому поверсі виникли труднощі з розміщенням припливно-витяжної установки:встановлювати обладнання можна було лише у технічному приміщенні, але в ньому було недостатньо місця. Тому виникла наступна проблема - відразу від приладу йшло відведення на 90 °, що призвело до підвищення шуму від її роботи. У результаті шум установки перевищив запланований.
- Замовник домовився, що не хоче псувати інтер'єр вентиляційним обладнанням, тому потрібно було встановити його потай. Але це і добре, адже завжди приємно, коли вентиляція чудово поєднується з дизайном.
- Враховуючи скритність монтажу, повітропроводи треба було ховати. Але Власник будинку не хотів встановлювати навісну стелю і цим робити стіни нижче, тому довелося обговорювати детальний монтаж. У результаті, на першому поверсі повітропроводи ведуть тільки коридором і кухнею, а на другому поверсі – горище. З горища повітропроводи опускаються в кожну кімнату, тому видно лише вентиляційні ґрати.
- Горище було єдиним приміщенням, яке не опалюється. Але оскільки ми розмістили там повітропроводи, таке середовище безпосередньо впливало б на ефективність рекуперації тепла. З метою підвищення рекуперації тепла ми покрили повітроводи ізоляцією бренду Алюфом.
- Під час підготовки до монтажу системи кондиціонування виникла труднощі – стіни будинку були занадто тонкі – 18 см. На жаль, це властиво всім будинкам з SIP-панелей. Вантажити на них вагу зовнішнього блоку кондиціонера було трохи небезпечно, тому ми вжили інших заходів – поставили блок на спеціальну полицю.
Порада Власнику будинку
Неопалюване горище – проблема не тільки для утримання будинку, але і для перебування на горищі, і для якості рекуперації тепла при припливно-витяжній установці. Але враховуючи дороге опалення, не дуже хочеться проводити на маловідвідуване горище повноцінну систему. Потрібно розглядати інші способи.
Для того, щоб взимку на горищі була комфортна температура, а повітропроводи не охолоджувалися - ми порадили утеплити стіни горищного приміщення мінеральною ватою. Клієнт погодився і ми ухвалили це рішення.
Висновки
Клієнт був задоволений як підбором обладнання як бюджетом, так і роботою системи. Ми відновили сприятливий мікроклімат за рахунок механічної припливно-витяжної вентиляції повітря, а також часткового зволоження повітря шляхом підбору установки з такою опцією - адже свіже повітря з нормальним рівнем вологості і говорять про здорове середовище в будинку.
Тепер, коли він приїжджає у свій канадський будиночок, він почувається комфортно – температура нормована та прохолодна, а повітря повністю чисте та свіже. Так що будинок із Сіп-панелей – це не вирок Вашому здоров'ю: завжди можна забезпечити якісне середовище для проживання.
Тепер, коли він приїжджає у свій канадський будиночок, він почувається комфортно – температура нормована та прохолодна, а повітря повністю чисте та свіже. Так що будинок із Сіп-панелей – це не вирок Вашому здоров'ю: завжди можна забезпечити якісне середовище для проживання.
Фасад будинку із встановленою системою



Система кондиціювання на об'єкті


Інші корисні статті на тему:
Чому ми?

9 років досвіду в сфері ОВіК

Працюємо на принципах «win-win»

Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект

З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий

Більш 400 реалізованих об'єктів

Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Сертифікати і ліцензії
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород
У вас залишились запитання?
Замовте безкоштовно: консультацію, проектне рішення, розрахунок вартості
Надіслати
Вам була корисна ця стаття?
Так
Ні