Рекуператор повітря – що це таке і як він працює
Зміст:
- Що таке рекуператор повітря
- Принцип роботи рекуператора повітря
- Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла
- Конструкції рекуператорів
- Які бувають рекуператори і для чого вони потрібні
- Як підібрати рекуператор у квартиру або для дому
Що таке рекуператор повітря
Основне завдання цього пристрою: передавати тепле повітря (енергію) від повітря, що віддаляється припливному. Таким чином, клієнт може економити на опаленні. Раніше потреби в цьому устаткуванні не було, тому що при мінімальній оплаті за тепло люди могли в зимовий період відкривати вікна на провітрювання, не переживаючи за витрати енергії. Таким чином, здійснювалася природна вентиляція. Тепер для повноцінного постачання приміщень свіжим повітрям у новій або реконструйованій будівлі не обійтися без систем примусової вентиляції.
У зв'язку з постійним подорожчанням енергоносіїв, завдання енергозбереження як у житловому, так і в комерційному секторі, а також у громадських будівлях або спорудах є одними з головних при проектуванні нових або реконструкції давно збудованих будівель.
Вентиляційні системи та пристрої повинні не тільки забезпечити житлові або робочі приміщення необхідною кількістю свіжого повітря, але й якнайбільше скоротити втрати тепла, що супроводжують видалення з будівлі відпрацьованого повітря.
Принцип роботи рекуператора повітря
Наприклад, у пластинчастому теплообміннику із зустрічно спрямованими потоками повітря, що виходить і входить, через металеві або пластикові перегородки відбувається перенесення тепла. Потоки подачі та витяжки чергуються та відокремлені перегородками. Повітря, що видаляється з приміщення, нагріває перегородки і його температура падає. Вхідне повітря, продуває ці ж нагріті перегородки з протилежного боку і забирає тепло: його температура підвищується. Якщо кількість перегородок досить велика, то і передача тепла від повітря, що йде до вхідного, досить велика. Конструкція сучасних теплообмінників рекуператорів дозволяє більш ніж на 90% скоротити витрати на підігрів повітря, що подається до приміщень. А це значна економія витрат на догрівання холодного повітря, що подається і, зрештою, - на опалення.
Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла
ПВУ з рекуперацією тепла – один із основних способів підвищення енергоефективності та скорочення енерговитрат у житловому будівництві.
Рекуператори або утилізатори тепла застосовують як у побутових системах вентиляції, так і в промислових вентсистемах.
Особливості та переваги їх конструкції, захист від обмерзання, відведення конденсату, системи нагрівання або охолодження, можливості встановлення та сервісу – всі ці питання вирішуються при проектуванні систем припливно-витяжної вентиляції, як у житлових будинках, так і на комерційних об'єктах.
Конструкції рекуператорів
У припливно-витяжних установках з пластинчастим або роторним рекуператором компактно розміщені інші компоненти: фільтри, вентилятори та автоматика управління.
- перехресні рекуператори;
- протиточні рекуператори;
- прямоточні рекуператори.
- трубчастими;
- пластинчастими;
- ребристими;
- пластинчастими оребреними;
- роторними.
- метал (алюміній, мідь, сталь);
- пластик (полістирол);
- кераміка;
- целюлоза (спеціальний папір).
Для виконаних із пластику або металу пластинчастих теплообмінників при температурах повітря поза домом нижче 8 °C існує загроза осадження конденсату або навіть обмерзання пластин. Тому в ПВУ із пластинчастими теплообмінниками передбачена система захисту від замерзання.
Які бувають рекуператори і для чого вони потрібні
- пластинчастий;
- роторний.
- припливно-витяжних моделях:
- побутових рекуператорів:
Приклад конструктиву (PRANA)
Якщо включати два з них, наприклад, на витяжку, то у двох інших кімнатах ще два рекуператори повинні працювати на подачу. Через певний період (58-70 сек) режими роботи вентиляторів синхронно змінюються на реверсні. Таким чином, забезпечується повітрообмін у різних кімнатах будинку чи квартири.
До переваг побутових моделей рекуператорів відносяться:
- високий коефіцієнт теплоутилізації – до 90-97%;
- не потрібні провітрювання та немає втрат тепла через вентиляцію;
- дуже низьке енергоспоживання, лише кілька ват;
- безшумна робота;
- простота обслуговування та встановлення;
- фільтрація та очищення повітря;
- універсальність для побутового та комерційного застосування;
- нормалізація рівня вологості та усунення передумов для розвитку цвілі та грибка;
- локальне чи централізоване управління;
- локальна та попарна установка.
Vaillant var 60/1 D Soler&Palau respiro 100 RD Прана (Prana) - 150 Blauberg Vento Expert A50-1 W
ME Lossnay VL-100eu5-E Helios KWL Ec 45 Прана Prana - 200 C BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS
Експерти ВЕНТБАЗАР рекомендують звернути увагу на нові моделі німецьких рекуператорів серії Блауберг Венто Експерт :
BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS WI-FI ,
Як підібрати рекуператор у квартиру чи для будинку?
При підборі моделі враховуються площа і висота приміщення, кількість людей, що знаходяться там, час їх постійного перебування, загальне планування приміщення в будівлі. Вибирають варіанти управління, обумовлюють умови доставки, монтажу та подальшого обслуговування.
Звертайтеся до експертів ВЕНТБАЗАР. Ми пропонуємо всі топові моделі ринку побутових рекуператорів та припливно-витяжних установок. Ви не припуститеся помилок і знайдете оптимальний варіант рекуператора за вигідною ціною, з доставкою і професійним монтажем.
Схожі статті
Заплутатися у різноманітності моделей побутових рекуператорів дуже просто. Важко зрозуміти, які рекуператори краще, які особливості їх конструкції варто врахувати та які є тонкощі щодо їх встановлення.
Не важливо, квартира це або будинок, або навіть офіс – ковток свіжого повітря. Адже з економічною вентиляцією - побутовими рекуператорам повітря - цілий рік у приміщенні буде повітря зручною для вас температури. Без відкривання вікон та зайвих шумів з вулиці. Що це за установка, яка у багатьох на слуху? Відповідаємо на питання, пов'язані із її принципом роботи, монтажем.
Якщо вам вже знайоме таке поняття, як «рекуператор повітря», то перший крок зроблено в напрямку комфортного життя. Залишилось тепер лише правильно його підібрати.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород