Необхідність припливно-витяжної вентиляції у будинку
Мріючи про власний будинок , люди мріють про дизайн екстер'єру та інтер'єру, садову ділянку, але в той час, коли здійснюється планування та проектування, не варто забувати про практичні аспекти експлуатації будинку, де система вентиляції відіграватиме величезну роль. Саме від неї залежатиме свіжість та чистота повітря, а отже, здоров'я сім'ї.
Навіщо приватному будинку вентиляція?
Як згадувалося вище, свіже повітря (тобто повітря без пилу, грибків, цвілі) добре впливає самопочуття і здоров'я мешканців. Якісна вентиляція не дасть зруйнувати передчасно конструкцію приватного будинку , а також предмети інтер'єру. Свіже повітря має надходити через спеціальне обладнання, а не через відкриті вікна, втрачаючи при цьому тепло та запускаючи холодне та неочищене повітря. Зупинимося докладніше на основних приміщеннях у будинку та розглянемо потребу у вентиляції.
Кухня є зоною, в якій накопичуються запахи, перероблене повітря після приготування їжі та волога пара. На кухні проводиться досить багато часу, і в деяких приватних будинках рівень вологи більший за 5 літрів/добу. Кухня відноситься до тих приміщень, в яких установка припливно-витяжної вентиляції є обов'язковою.
Санвузол характеризується постійним підвищеним рівнем вологості, надлишком тепла. Якщо з цими факторами не боротися, то постійним атрибутом приміщення можуть стати грибки та цвіль. Рівень вологи у санвузлах житлового будинку може перевищувати 10 літрів на добу. Тут також обов'язково встановить припливно-витяжну вентиляцію.
У спальні часто відчувається проблема вологого та несвіжого повітря, при цьому у спальні люди проводять близько 8 години щодня. Уві сні людський організм виділяє приблизно 400 г вологи, через що можливе утворення конденсату в приміщенні. Також у спальні спостерігається підвищений вміст вуглекислого газу. Враховуючи, що людина уві сні не може свідомо контролювати якість повітря, у спальні рекомендують встановлення автоматичної припливно-витяжної вентиляції.
Важливою перевагою є той факт, що у будинках із встановленою системою припливно-витяжної вентиляції набагато знижується рівень забрудненості приміщень та відпадає потреба у постійних ретельних прибираннях – система виводить з будинку до 97% пилу та бруду. Використовуючи систему з рекуперацією тепла, витрати на опалення можна зменшити в 4-5 разів.
Приклади наших робіт | {callback: 1} | ||
| |
Як організувати вентиляцію у приватному будинку
Звичайно, деякі майбутні домовласники думають про те, що будинку та всім мешканцям досить застарілої вентиляційної шахти, а в санвузлі – установки пластикових сітчастих ґрат. Але така організація вентиляції просто загубить будинок і не створить якісного мікроклімату.
Оптимальним сучасним рішенням для приватного будинку вважається система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла, тим більше тих будинків, які використовуються не як літній варіант, а для постійного проживання.
Чи можливо розібратися у сучасному вентиляційному устаткуванні самостійно? Вивчивши безліч матеріалів, інструкцій та іншої документації – можливо. Звернувшись до нас, ви суттєво заощадите свій час, мінімізуєте можливі помилки, тому пропонуємо вивчати всі питання щодо системи вентиляції разом!
Цікаві статті на подібну тему:
Як підібрати припливно-витяжну установку?
Як підібрати вентиляцію в приватний будинок
Проектування вентиляції та кондиціювання для приватного будинку
Якість повітря та вентиляція
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород