loading
Каталог
Служба підтримки
097 100-05-33
044 500-00-53
В будні з 09:00 до 20:00 На вихідних з 10:00 до 17:00 (замовлення on-line)
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок
Служба підтримки
097 100-05-33
044 500-00-53
В будні з 09:00 до 20:00 На вихідних з 10:00 до 17:00 (замовлення on-line)
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок
Каталог
Пошук
Корзина
Обране
Меню
Каталог
Зателефонувати 044 500-00-53
Блог
20 червня
20576
Ventbazar

Вентиляція салону краси та перукарні, необхідні норми

Зміст
Вентиляція салону краси та перукарні, необхідні норми
Поділитись
Facebook
Поділитись
Facebook

Вентиляція салону краси та перукарні, необхідні норми

Салони краси та перукарні – особливі приміщення з погляду вентиляції. Мало кому з клієнтів сподобається сидіти годину-дві на процедурі, вдихаючи важке вологе повітря з неприємними запахами. І хороший персонал у таких умовах, поза сумнівом, теж не захоче працювати. Тому підприємцям, які замислюються над тим, щоб розпочати бізнес у сфері краси, дуже уважно варто поставитися до питання вентиляції.

Вентиляція салону краси

Особливості приміщень салонів краси (Важливо знати кожному власнику)

За українським законодавством салон краси та перукарня – комплексні підприємства служби побуту. Цей тип приміщень суворо контролюється Державною санітарно-епідеміологічною службою: спочатку узгоджується проект на стадії розробки, санітарний лікар обов'язково присутній на комплексній експертизі, перевіряється об'єкт і на момент здачі в експлуатацію.
Вентиляція салону
Особливості вентиляції в салонах краси та перукарень обумовлені кількома причинами. По-перше, тут постійно і довго знаходяться люди: як персонал, так і клієнти, які можуть по 2-3 години робити різноманітні процедури. По-друге, це приміщення, де безперервно відбувається виділення шкідливих хімічних речовин (фарби, лаки для волосся, лаки для нігтів, розчинники тощо). По-третє, тут присутні численні джерела вологи та тепла (миття голови, сушіння та інші).

Для забезпечення нормального мікроклімату в салонах краси необхідно дотримуватись норм і правил, які прописані в чинному законодавстві. Є кілька основних документів, що регулюють це питання:

Зверніть на це увагу 1. Державні будівельні норми 'Опалення, вентиляція та кондиціювання' – ДБН В.2.5-67:2013.

2. Державні будівельні норми 'Підприємства побутового обслуговування' – ДБН В.2.2-11-2002.

3. Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів – ДержСанПіН 2.22.022-99.

4. Санітарні норми допустимого шуму у приміщеннях житлових та громадських будівель та на території житлової забудови – СанПіН 3077-84.

Як розраховується система припливно-витяжної вентиляції для салонів краси

Щоб грамотно спланувати систему вентиляції в таких типах приміщень, потрібно спочатку розробити індивідуальний проект з вентиляції і на базі нього розрахувати необхідний повітрообмін, щоб потім не було жодних порушень і нарікань.

Проект вентиляції Для цього необхідно врахувати низку факторів. Перший – площа. Якщо перукарня займає до 50 квадратних метрів, то приплив повітря в ній не нормується: за правилами буде достатньо одноразової витяжки. При площі від 80 м2 до 100 квадратних метрів в установі регламентується одноразова притока та дворазова витяжка, тобто за годину весь об'єм повітря в приміщенні має змінитися двічі. Якщо салон більше 100 квадратних метрів, то тут передбачається кратність повітрообміну два об'єми за припливом і три за витяжкою.

Наступний фактор – розташування. Установа може бути вбудованою в якусь будівлю або прибудованою до неї, а також окремою. Помилка багатьох підприємців у тому, що плануючи відкрити перукарню або салон краси, наприклад, у житловому будинку, вони розраховують на систему вентиляції, яка вже закладена. Відповідно до нормам її використовувати у жодному разі не можна, оскільки заплановане установа належить до іншої категорії.

Те саме стосується і офісних будівель, і будь-якого іншого, в якому спочатку не передбачалося приміщення, призначене для побутового обслуговування. Тому в таких випадках доводиться прокладати окрему систему вентиляції, яка абсолютно не перетинається з наявною. Зберегти стару можна хіба що у санвузолі.

З окремою будівлею все простіше, тому що там вентиляційна система зазвичай будується з нуля. Однак тут важливо звернути увагу, щоб повітря, яке викидається, вже умовно забруднене, не потрапляло комусь у вікно.

Третій важливий чинник – кількість людей у приміщенні, враховується як постійна кількість персоналу, і приблизний потік клієнтів. В одному ряду з цим показником та особливості обладнання. Виходячи з вищезазначених двох параметрів, розраховуються притоки тепла та вологи, а потім їх утилізація.

Вентиляція та кондиціювання в салоні краси

Основні вимоги

Звичайно, для проведення розрахунків обов'язково потрібно враховувати нормативні показники в установах такого типу. Температурний режим та вологість є стандартними для будь-яких приміщень: не нижче +18 градусів та не більше 40–60% відповідно. Підтримувати такий мікроклімат у салонах краси складніше через постійні обсяги тепло- та вологовиділень, основними причинами яких є миття та сушіння волосся. Звичайно, кілька клієнтів можуть бути одночасно на цих процедурах, що ще більше збільшує приплив вологи та тепла.
Рішення
Наступний важливий момент – рівень шуму. Салон краси - своєрідна зона релаксу, особливо якщо в ньому є spa-процедури або масаж. Тому тут протипоказані будь-які сторонні шуми, які дає системна вентиляція. Забезпечити тишу можуть правильні розрахунки швидкості руху потоків по повітроводах та підбір малошумних повітророзподільних пристроїв або пристроїв у звукоізольованому корпусі. Ще один спосіб 'обеззвучити' вентиляційну систему - шумоізоляція повітроводів.Типи приміщень у салоні краси та необхідна вентиляція для них

Салон краси або перукарня – установи, які складаються з приміщень різного функціонального призначення, а отже, і вимоги до вентиляції в них різні.

Так, у санвузлах підійде і стара природна вентиляційна система, якщо вона вже прокладена у будівлі. Але з огляду на герметичність нових будівельних конструкцій, природна система вентиляції не може справлятися з поставленими завданнями. Тому, рекомендовано використовувати витяжні вентилятори, щоб швидко вентилювати такі приміщення.

Також необхідно створювати особливі умови в коморах, так як там зберігається цілий 'хімічний букет' з лаків, фарб та інших косметичних засобів. Тут зазвичай теж передбачається витяжні вентилятори.

Важливо розуміти, що в цих типах приміщень - витяжна вентиляція, завжди повинна бути виконана окремо, де витяжне повітря не буде між собою перетинатися.


Сучасні витяжні вентилятори для санвузлів та гардеробів:

Helios MiniVent Maico Eca Vortice Vort Quadro I

helio miniventmaico ecavortice vort quadro i

Крім цього, всі приміщення в салоні краси можна поділити на чисті та брудні.

Перший вид – це ресепшн, кімнати очікування тощо.

Брудні приміщення – ті, де відбуваються самі процедури, тобто йде постійний викид хімії та запахів у повітря.

Такий поділ дуже важливий при плануванні вентиляційної системи, адже припливні та витяжні димарі розкидані по всьому салону. Так, у кімнату, де роблять манікюр-педикюр, ставиться лише витяжний повітропровід. Тобто повітря забирається, але не подається, таким чином перешкоджаючи поширенню забруднень. При цьому необхідно компенсувати забране повітря, тому в сусідньому приміщенні воно має подаватися з надлишком. Баланс збережуться за рахунок різних решіток у дверях і стінах.


Приклади наших робіт

Вентиляція та кондиціювання салону краси 110 м²

Вентиляція та кондиціювання салону краси 110 м 2

{callback: 1}

Припливно-витяжні системи з рекуперацією тепла, які можна використовувати для загальнообмінної вентиляції приміщень салонів краси: 


Daikin VAM Вентс МПА Vts Ventus VS

daikin vam 1500vents 2500 vприпливно-витяжна установка з рекуперацією тепла


Якщо в салоні краси є лікувальні масажі або грязьові ванни, приміщення, де вони проводяться, котируються як медичні. А значить, і вимоги до вентиляції будуть зовсім інші.

Вентиляція у приміщенні із солярієм

Крім цього, існують окремі правила і для приміщень із солярієм. Тут враховується тип устаткування (горизонтальні чи вертикальні кабіни), параметри ламп. Так, старі лампи дуже сильно іонізують повітря. По радіології його в жодному разі не можна змішувати з чистим, тому повітря із солярію має викидатися окремо із захистом повітроводів. Цей вид приміщень контролюється особливо строго державними органами.

Ну і насамкінець – кілька вагомих причин відповідально підходити до вибору вентиляції.


Якісна та хороша вентиляція в салоні краси або перукарні – запорука відсутності проблем із санітарно-епідеміологічною службою.

Чисте та свіже повітря – необхідність для того, щоб зберегти здоров'я працівникам, які щодня мають щохвилинний контакт із хімічними засобами. І звичайно, в салон, де приємно та легко дихати, завжди хочеться повернутися.

Схожі матеріали:

Вентиляція та кондиціювання салону краси 110 м 2

Як правильно вибрати кондиціонер

Актуальне питання: скільки повітря потрібно людині?

Чому ми?

9 років досвіду в сфері ОВіК

Працюємо на принципах «win-win»

Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект

З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий

Більш 400 реалізованих об'єктів

Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям

Сертифікати і ліцензії
Дозвіл на роботи Будівельна ліцензія Офіційний дилер бренду Daikin Офіційні партнери бренду Solerpalau Офіційні партнери бренду Gree Сертифікат ВентСервіс

Міста в яких ми працюємо

 1. Київ
 2. Вінниця
 3. Кіровоград
 4. Львів
 5. Харків
 6. Полтава
 7. Сумми
 8. Дніпропетровськ
 9. Івано-Франківськ
 10. Запоріжжя
 11. Миколаїв
 12. Одеса
 13. Чернігів
 14. Чернівці
 15. Житомир
 16. Тернопіль
 17. Луцьк
 18. Рівно
 19. Хмельницький
 20. Мукачево
 21. Ужгород
У вас залишились запитання?
Замовте безкоштовно: консультацію, проектне рішення, розрахунок вартості
Надіслати
Вам була корисна ця стаття?
Так
Ні
Потрібна консультація спеціаліста?
Зв'яжіться з нами, наш спеціаліст відповість на ваші запитання
Замовити дзвінок
Ми хочемо проконсультувати вас
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле

Підписатися на розсилку

Допомога
Допомога
Об'єкти
Рубрики
Послуги