Вентилятори для ванної/душа
Сортування
Фільтр
Ціна
₴
-
₴
Виробник
Максимальна витрата повітря, м3/год
Тип приміщення
Діаметр патрубка, мм
Глибина патрубка, мм
Зворотній клапан
Колір
Параметри електроживлення
Наявність корпусу
Країна виробник
Потрібна допомога з вибором?
Зв'яжіться з нами, наш спеціаліст відповість на ваші запитання
Замовити дзвінок
Витяжний вентилятор для ванної (або витяжка у ванній)
Витяжний вентилятор для ванної призначений для створення здорового мікроклімату у найвологішій, відокремленій частині квартири. Існуюча вентиляційна система найчастіше не справляється, встановлене сусідами витяжне обладнання створює перепади тиску, що сприяють перетіканню повітря із загальної вентиляційної шахти до житлового приміщення.
Першими ознаками порушення повітрообміну є запотіле дзеркало, конденсат, що накопичився, на стінах, трубах і техніці. Але це все лише перші ознаки, які сигналізують про те, що слід чекати надалі, – появу грибка. Що вже є справжньою проблемою, і позбутися його, як показує практика – зовсім не просто.
Витяжка у ванній непомітно вирішить усі проблеми та запобігатиме виникненню нових проблем. Пристрій складається з вентилятора і повітроводу (повітропровід може знадобитися тільки при необхідності, в поодиноких випадках - це труба, яка з'єднує вентилятор з вентшахтою в будинку), з'єднаного з вентиляційною шахтою будівлі, через яку примусово видаляється застояне повітря і утворений пар і в цілому поновлюється повітря на свіжий.
Вибір оптимального рішення залежить від:
- конструкції будівлі, обсягу приміщення;
- принципу роботи, потужності агрегату;
- додаткового функціоналу.
Типи витяжних вентиляторів для ванної
У житлових будинках застосовуються вентилятори для ванної кімнати (канальні або накладні) двох типів:
осьові - що забезпечують нормальний повітрообмін;
відцентрові - здатні швидко освіжити великі обсяги.
Змонтувати витяжку у ванну можна на стіні, стелі, з виведенням у вентиляційний канал або облаштувати повітропровід до нього.
Ідучи назустріч споконвічному прагненню людства до комфорту, сучасні виробники доповнили стандартні моделі розумними опціями, що дозволяють контролювати їхню роботу автоматично, економити електроенергію, не створювати зайвого шуму, і не зношувати вентилятор роботою вхолосту.
-
Вентилятор витяжний для ванної кімнати зі зворотним клапаном
Зворотний клапан - це пристрій, що не дозволяє сусідським запахам, затхлому повітрю горища, холоду або спеці потрапляти у квартиру. Щоб запобігти виникненню таких неприємних ситуацій, варто встановити вентилятор для ванної кімнати зі зворотним клапаном.
Проста, але дуже корисна деталь є спеціальною заслінкою, що відкривається при включенні і закривається після відключення витяжки.
Принцип роботи, конфігурація та матеріал виробу істотно впливають на показники:
пластиковий клапан – метелик – складається з двох однакових півкіл, працює на пружинах, створюючи при відкритті певний шум;
силіконовий – ефективний у приватному будинку, нижніх поверхах багатоповерхівок, але не спрацьовує на верхніх, тому що не створює абсолютну герметичність, прогинається під напором повітряного потоку, залишаючи лазівки для непроханих запахів.
Власникам квартир у будинках старої конструкції вентилятор витяжний для ванної кімнати зі зворотним клапаном купити просто необхідно. Він гарантовано убезпечить від появи зворотної тяги. Вентилятор з такою опцією є одним з найбільш продаваних.
-
Безшумний
У процесі роботи звичайний витяжний вентилятор відтворює звук 35 і більше децибел. Хоча людиною він сприймається як шепіт, через якийсь проміжок часу починає дратувати.
Комфортним вважається шум від 20 до 25 дБ.
Вентилятор витяжний для ванної кімнати безшумний настільки, що на відстані 1 м не чутно навіть шелесту крильчатки.
Такий ефект досягається завдяки деяким особливостям конструкції:
- двигун прикріплений до корпусу за допомогою гумових втулок, що поглинають вібрацію (можна порівняти з подушками, на які встановлюють двигуни автомобілів);
- корпус виготовлений із цільнолитого пластику;
- високоточні підшипники у тандемі з якісним мастилом виключають биття валу двигуна.
- відмінне балансування всіх деталей запобігає відхиленням від проектованих значень з точністю до 0,01 мк.
Ці 4 фактори безпосередньо впливають на шум під час роботи. Підбираючи вентилятор, зверніть увагу, що в тій моделі, яку ви розглядаєте, враховані всі ці моменти. Інакше потім ходите ванну з ватою у вухах :)
-
З датчиком вологості
Датчик вологості у витяжних вентиляторах для ванної кімнати. Наявність датчика вологості - ідеальне рішення для приміщення сантехнічного призначення. Гігростат, вимірюючи рівень вологості, регулює інтенсивність роботи вентилятора.
Дозволяє встановити допустимий поріг на рівні 40-100%. При досягненні заданого параметра вологості, вбудований датчик автоматично замикає контакт, включаючи вентилятор, після нормалізації – вимикає.
Витяжний вентилятор з датчиком вологості споживає менше електроенергії. Крім того, такий пристрій не потребує таймера.
-
Вентилятор з таймером
Приємно після душу не хвилюватися про побутові дрібниці.
Практичний таймер затримки подбає про комфорт користувача. Витяжний вентилятор з таймером після відключення світла якийсь час продовжує евакуювати вологе повітря, не даючи йому поширюватися по квартирі, потім автоматично вимикається.
Користувач сам вибирає час провітрювання від 1 до 40 хв.
Встановлення приладу значно заощаджує витрати електрики. Навіть після входу запуск витяжки у ванній кімнаті продумано затримується на кілька хвилин.
Вентилятор у ванній: 5 правил як вибрати + табличка підбору потрібної потужності за метражем
Щоб не розгубитися серед величезного асортименту, представленого на ринку вентиляційного обладнання, вибрати відповідний варіант, що відповідає провітрюваному об'єму, слід чітко вивчити технічні характеристики апаратури або звернутися до консультантів.
Ефективна продуктивність, безпека, довговічність роботи витяжного вентилятора у ванній кімнаті, залежить від:
- потужності двигуна, здатної забезпечити повний повітрообмін 5 – 6 разів на годину;
- герметичності корпусу, що надійно захищає деталі від впливу теплої вологи (показник захищеності повинен бути не менше 4 за шкалою IPx);
- рівня шуму;
- наявності додаткових функцій;
- правильної установки, що дозволяє легко проводити обслуговування.
Важливу роль відіграє вага і розмір виробу, умови монтажу, стильний дизайн, що гармонійно доповнює інтер'єр приміщення.
Для того, щоб розрахувати потужність вентилятора Вам знадобиться формула:
L=S*h*k,
де L – продуктивність вентилятора, м3/год
S – площа приміщення, м2
h – висота стель
k – кратність повітрообміну.
Та табличка:
Приміщення | Кратність |
Ванна кімната | 7-9 |
Душова | 7-9 |
Пральня (домашня) | 7 |
Наприклад: така формула 4х2,5х10=100 м3/год буде правильною для приміщення ванної кімнати з площею 4м2.
Тепер знаємо, що нам потрібен вентилятор продуктивністю 100 м3/ч.
Але ми радимо консультуватись з менеджером перед остаточним рішенням! Як мінімум – уточнити та звірити правильність Ваших розрахунків.
Чому Вам варто встановити витяжку у ванну
Ванна без вентилятора – сприятливе середовище для розмноження хвороботворних бактерій, цвілі, грибка. Вологість сприяє виникненню та швидкому поширенню корозії, що з'їдає сантехнічне обладнання, дорогу техніку просто на очах. Електропроводка у мокрих стінах загрожує замиканням. Негарні плями на дзеркалах та облицювальній плитці підкреслюють неохайний зовнішній вигляд.
Ванна з вентилятором – це оаза чистоти та свіжості, місце, де приємно освіжитись вранці та відновити сили після трудового дня.
Здорова атмосфера ванної кімнати – запорука чудового самопочуття та життєрадісного настрою.
Монтаж вентилятора у ванні - як і куди встановити
Витяжка у ванну найчастіше встановлюється у функціонуючий канал на місце демонтованих ґрат. За відсутності такої можливості монтується повітропровід. Для досягнення герметичності діаметр приладу повинен відповідати діаметру шахти:
- для будинків радянської споруди – 80 – 100мм;
- для новобудов – 120.
Якщо отвір більший, потрібно ретельно герметизувати його монтажною піною.
На малюнку нижче схематично показані 3 зони, для яких слід підбирати електроприлади, у тому числі і вентилятор, спираючись на таку інформацію:
- Зона 0 - Площа, яка безпосередньо є порожниною ванни або основою душової кабіни. Людина, перебуваючи у ванній або душі, частково занурена у воду. У цій зоні потрібний максимальний рівень захисту електричних приладів від вологи. Але це більше стосується, наприклад, фенів. Вентиляцію у ванну ніхто не встановлює) Але все одно зазначимо - Електричні прилади тут повинні мати номінальний рівень захисту від IPx7 (наприклад, IP67). Цей рейтинг IP означає, що пристрій захищений від занурення глибиною до 1 м і не відбувається замикання.
- Зона 1 - Ця область безпосередньо над зоною 0 і до висоти 2,25 м над ванною або душем або до висоти душової лійки, якщо вона встановлена вище 2,25 м. Тут також потрібен високий рівень захисту, тому що будь-хто, хто стоїть у Зоні 1, може бути і в зоні 0 - наприклад стояти з зануреними у воду ногами. Загалом - електричні прилади повинні мати ступінь захисту, трохи нижче ніж у Зоні 0, але не менш як IPX4 (наприклад, IP54). У цій зоні також не слід встановлювати вентилятор
- Зона 2 - Це область, що починається одразу за кордоном ванни, душової кабіни або раковини. Вона простягається на 60 см у горизонтальному напрямку та до 2,25 м по вертикалі. Електроприлади повинні мати захист IPX4 (наприклад, IP44). Ось тут більшість вентиляторів і встановлюють. 90% моделей витяжок у ванну виготовляються саме зі ступенем захисту який ідеально підходить для цієї зони - IP44. Власне, для цього вони й розроблені.
Витяжний вентилятор у ванну вимагає укладання додаткових ділянок електропроводки, може включатися окремо або разом із освітленням. Тому розробку оптимальної схеми, встановлення, підключення до розподільної коробці, налагодження, краще довірити досвідченому фахівцю.
*Зверніть увагу, що компанії, які займаються продажем вентобладнання, як правило і здійснюють його монтаж, так що Вам не доведеться ламати голову в пошуках окремих виконавців.
Особливості догляду за вентилятором для ванної кімнати
Дбаючи про здоров'я своїх користувачів, витяжка у ванній теж періодично потребує уваги.
Правильний догляд включає:
- систематичне видалення пилу;
- щорічне чищення та мастило механізму,
Ці прості процедури надовго забезпечать безперебійну роботу приладу. Усі роботи виконуються лише після повного знеструмлення обладнання.
Популярні питання про Вентилятори для ванних кімнат
Рейтинг найкращих побутових вентиляторів для ванної кімнати
Нашою компанією було підбито підсумок найкращих витяжних побутових вентиляторів. Ми суто спиралися на особистий досвід, досвід наших партнерів, постачальників, вивчали тренди. Читати докладніше статтю: Рейтинг найкращих побутових вентиляторів
Як самому вибрати вентилятор для ванної
Експертами нашої компанії була написана слушна стаття: ”Як вибрати витяжний вентилятор: розрахунок для ванної , туалету, кухні - читайте і не допускайте помилок.
Як і де купити?
Купити та замовити витяжний вентилятор ви можете за допомогою нашого онлайн магазину, скориставшись кошиком або оформити замовлення за допомогою нашого менеджера зателефонувавши нам або замовивши зворотній дзвінок. Центральний офіс компанії знаходиться у Києві. Доступні усі форми оплат. Працюємо та доставляємо обладнання по всій Україні.
Гарантія та сервіс на припливно-витяжні установки
Кожне обладнання представлене на сайті має офіційне походження, сертифікати якості, свій гарантійний термін, який заявлений постачальником. Сервісний випадок або заміна товару припустимі за умови наявності заповненого гарантійного талона.
Фільтр