З чого складається проект вентиляції частого будинку
Готуючись до процесу будівництва заміського будинку, важливо не проґавити деякі важливі питання. Одним з таких моментів є розробка проекту вентиляції та кондиціювання приміщення . Забувши про це питання на початковому етапі, потім доводиться ускладнювати завдання фахівцям, які працюватимуть у досить обмежених умовах, щоб не порушити планування приміщень.
Правильний підхід до влаштування вентиляції забезпечить комфортне проживання у заміському будинку. Постійна притока свіжого повітря і відтік внутрішнього - створюватимуть хорошу атмосферу в будинку. Тому розпочинаємо розробку проекту системи вентиляції.
Проект вентиляційної системи
Процес створення проекту вентиляції складається з кількох етапів:
1. Визначення та узгодження типу вентиляції з урахуванням особливостей архітектури будівлі та побажань замовника. Найчастіше радять зупинятися на припливно-витяжній вентиляції, яка найкраще забезпечує надходження свіжого повітря та очищення внутрішнього.
2. Забезпечення руху повітря у будівлі житлового будинку. Розміщення спеціального обладнання для вентиляції та повітроводів. На цьому етапі всю вентильовану зону ділять на три частини: приплив, перетікання і витяжка. Визначаються параметри вентиляції припливу, оцінюються всі важливі фактори (інфільтрація, провітрювання, припливні клапани, вентилятори). Перетікання повітря в будівлі можна забезпечити завдяки вибору дверей з решітками в нижній частині. Витяжці слід приділити особливу увагу у зоні розміщення кухні, санвузлів та ванної кімнати.
3. Розрахунок повітрообміну та підбір фахівцями повітроводів з необхідними параметрами. Як відомо, повітропроводи бувають декількох видів: прямокутними, круглими або гнучкими. Вони різні показники опору, у більшості випадків у межах однієї системи вони комбінуються.
4. Підбір додаткового обладнання та встановлення всіх складових системи.
Коли розробляти проект вентиляції?
Цілком доцільно створити проект вентиляції на етапі архітектурного планування будівлі. В цьому випадку буде можливість створити в цегляній кладці вентиляційні канали саме в тих місцях, де буде розміщена кухня, санвузол, ванна кімната. Тому варто відразу визначати, який тип вентиляції буде обраний для конкретного приватного будинку.
Якщо не буде можливості створення вентиляційних каналів у стінах приміщення, фахівці порадять використати так звані приставні шахти. Вся робота з організації вентиляції у приватному будинку має бути доручена досвідченим професіоналам, адже від проекту та його реалізації залежатиме погода у будинку та самопочуття мешканців.
Інші пропозиції тем у таких статтях:
Примусова вентиляція у приватному будинку
Мікроклімат у будівлях, збудованих у холодному кліматі
Вентиляція у приватному будинку – актуальність питання
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород