Вентиляція санвузлів приватного будинку
Вентиляція у санвузлі може бути кількох видів. Природна вентиляція - найпоширеніше рішення, її можна схарактеризувати як вентиляція у санвузлі приватного будинку своїми руками. Повітря в таке приміщення потрапляє крізь щілини в конструкції, вікно і по вентиляційних каналах, які виводяться при будівництві в обов'язковому порядку. Але такий вигляд є абсолютно не ефективним, адже вологість та відпрацьовані повітряні маси майже не йдуть, а ось нове повітря є забрудненим через пил та бактерії з вулиці. Часто для покращення мікроклімату встановлюють витяжні вентилятори, які дають можливість свіжому повітрі надходити швидше, але така дія не завжди вирішує проблеми.
Іншим типом вентиляції у такому приміщенні є припливна вентиляція. У ванну або туалет встановлюють припливний вентилятор, віконний або стіновий клапан, які працюють на приплив повітря з вулиці, очищаючи його від забруднень. Таким чином, кисень витісняє погане повітря, а останній виходить крізь самі щілини або вентиляційний канал. Але вологість, поганий запах і задуха можуть залишатися в приміщенні і не залишати його ще довгий час.
Найефективнішим рішенням є механічна вентиляція у ванній кімнаті. Вона працює і на приплив, і витяжку повітря, автоматизуючи процеси. Таким чином, Ви не докладаєте жодних зусиль до відновлення мікроклімату, а повітрообмін здійснюється регулярно.
Як перевірити інтенсивність вентиляції у санвузлі
Найбільш просто перевірити працездатність вентиляції цих приміщень можна за допомогою свічки, піднесеної до вентиляційного витяжного отвору. Якщо її полум'я нахилиться у бік вентиляційного каналу більш ніж на 45 градусів, це є показником відмінного функціонування вентиляції. Але якщо воно не зрушить з місця або ледь-ледь коливатиметься, то це означає, що інтенсивність природної тяги недостатня і необхідно продумати заходи з примусової вентиляції, тобто. у цих приміщеннях необхідно зробити апгрейд вентиляційної системи.
Способи покращення вентиляції в санвузлах
Для інтенсифікації повітрообміну можна встановити:
Найбільш поширені витяжні настінні осьові вентилятори. Це довговічні та надійні пристрої, які оснащені зворотним клапаном, що запобігає зворотному попаданню повітряних потоків до приміщення туалету або ванної. Вентилятори такого типу монтують, як правило, у наявний витяжний вентиляційний канал. Зазвичай їх випускають у бризко- та вологозахищеному, іскробезпечному виконанні, що виключає коротке замикання та попадання вологи у повітропровід. Такі вентустановки для ванної кімнати часто укомплектовуються датчиком вологості або таймером. Вентиляція в туалеті продовжуватиме працювати доки показник вологості не досягне нормативного значення. Витяжний пристрій може бути під'єднаний до мережі освітлення у санвузлі та вмикатися при включенні освітлення. Після того, як людина покинула ванну або туалет, вентилятор працює ще якийсь час і вимикається. Комфорт та зручність такої схеми роботи очевидні. Про вогкість і неприємні запахи можна забути.
Витяжна система в туалеті Витяжна установка в суміщеному санвузлі
Але не варто також забувати про джерела припливного повітря - в загальний обсяг квартири має надходити повітря - через кватирки, провітрювачі, щілини вікон та дверей або через канали припливної вентиляції. Розрідження, яке створюється витяжним вентилятором, посилює втягування в санвузол повітряних мас з об'єму квартири. Для достатнього проникнення повітря під дверима у ванну кімнату або туалету необхідно забезпечити щілину у розмірі не менше 2 см у висоту або спеціальні отвори або сітчасті ґрати внизу дверей. Це допоможе гарантувати необхідний повітрообмін, в результаті якого не відволожуватимуться стіни і запотіватиме дзеркала.
Вентиляція у санвузлі приватного будинку своїми руками
Якщо Ви задумали організувати повітрообмін без допомоги спеціаліста та самостійно підібрати обладнання, Вам потрібно озброїтися деякими знаннями. По-перше, при налагодженні системи вентиляції важливо розрахувати обсяг приміщення (висота, ширина) та врахувати рівень герметичності конструкції. По-друге, передбачити, скільки людей живе в будинку. По-третє, звернути увагу на рівень забруднення повітря та довкілля (це вкаже на необхідність повітряного фільтра).Також існують норми, яких слід дотримуватися.
Кратність повітрообміну для приміщень:
Для ванних кімнат – 7-9 крат.
Для душових – 7-9 крат.
У туалетах – 8-10 крат.
У постиркових (побутових кімнатах) – 7 крат.
*Крат (кратність) - повітрообмін приміщення в 1 годину. Обсяг повітрообміну за годину дорівнює повітрообміну приміщення.
Якщо говорити про потрібну продуктивність для кожного типу, то важливо дотримуватися таких параметрів при підборі обладнання:
- Повітрообмін для ванної кімнати – 25 м 3 /год;
- Для суміщеної ванни із санвузлом - 50 м 3 /год;
- Для туалету – 50 м 3 /год;
- Для біде та раковини – 25 м 3 /год;
- Для джакузі та душової – 75 м 3 /год.
Враховуючи ці знання, можна підібрати потрібну продуктивність, що допоможе при самому підборі вентиляційної системи. Але при цьому не потрібно забувати про те, як важливо враховувати розміри приміщення, а не відштовхуватися лише від встановлених середньостатистичних норм. Також при розрахунку вентиляції потрібно знати деякі моменти. Наприклад, швидкість вентильованого повітря не повинна бути вищою, ніж 0,3 м/сек. А ось вологість не повинна виходити за діапазон від 50 до 65% RH (норма для здорового мікроклімату). Так само далеко не секрет, що перепади температур дуже шкідливі для людини, тому важливо дотримуватися і температури: влітку +18, а взимку +25.
Виходячи з цих значень та величини обсягу вентильованого приміщення, визначають орієнтовну продуктивність, а за нею і потужність вентилятора, інші технічні характеристики та важливі додаткові функції.
Коли в будинку порушені вентиляційні канали, внаслідок чого може виникати протитяга, повітряні потоки потрапляють із вентканалу назад у приміщення, або коли рух повітряних мас відсутній зовсім, фахівці рекомендують ставити припливно-витяжну вентиляційну систему (може бути частиною системи на цілий будинок чи квартиру). Така вентустановка видаляє вологе та забруднене повітря з приміщення і паралельно заповнює його свіжим повітрям з вулиці. Реалізація такого проєкту - справа трудомістка і дорога, вимагає грамотного проєктування та розрахунків довжини та опору повітроводів. Необхідно виводити назовні нові вентиляційні канали для припливу та видалення використаного повітря, підбирати обладнання, монтувати та обслуговувати його. Це ціна 100% комфорту і в цій справі немає нічого неможливого.
Бюджетним рішенням, щоб виправити ситуацію з припливно-витяжною вентиляцією квартири, можуть бути побутові рекуператори, які встановлюються в окремих кімнатах поряд з витяжною вентиляцією у ванній та санвузлі.
Як приклад, можна навести реверсивні рекуператори серії Блауберг Венто Експерт, що включають популярні моделі:
BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 PRO,
BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS WI-FI,
BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 W,
BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS.
Такі реверсивні провітрювачі забезпечують якісний повітрообмін, працюючи поперемінно на приплив і витяжку при установці парами в різних кімнатах квартири.
У будь-якому випадку питання правильної організації повітрообміну для санвузла легше вирішуються після консультації та за допомогою фахівців. Ви можете завжди підібрати обладнання самі, визначити важливі функції та технічне наповнення, важливе для Вас та спроектувати вентиляцію своїми руками, яка добре підійде для Вашого приміщення. Але найкращий варіант завжди зможуть підібрати лише фахівці - і з дизайну, і з конструкції, і з оснащення.
Якщо Ви хочете отримати консультацію, або купити вентиляційне обладнання, Ви можете зателефонувати на Вентбазар (044) 50 000 53 , або замовити Зворотній дзвінок у шапці.
Цікаві пропозиції в інших статтях:
Як правильно вибрати витяжний вентилятор у ванну та санвузол
Необхідно терміново покращити вентиляцію та встановити вентилятор. Конструкційне виконання у різних моделей вентиляторів саме різне, це осьові або відцентрові двигуни, з різними матеріалами, ступенем автоматизації, пожежного захисту, способами установки - все залежить від конкретних умов, застосовуваних для Вашої ванної кімнати.
Вентиляція у ванній кімнаті та санвузлі
Ванна кімната та санвузол – приміщення з особливим мікрокліматом у будинку. Найчастіші проблеми, які виникають – підвищена вологість та неприємні запахи. Ми розберемося, чому так і що з цим робити.
Ароматизація для покращення мікроклімату
Давно відомо, що запахи здатні впливати як на самопочуття, так і на поведінку людини.
Побутовий вентилятор – необхідна річ у приміщенні. Він організовує циркуляцію повітря, наповнюючи все приміщення чистими та свіжими повітряними масами.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород