Вентиляція та дизайн у приватному будинку
Мій дім моя фортеця. Ми використовуємо будинок відпочинку, спілкування з сім'єю та друзями, догляду за ділянкою, тобто. організації своєї унікальної зручної довкілля. Оформлення приватного будинку - справа творча та відповідальна. Будь-які удосконалення, модернізація або будівництво нового котеджу (особняку) вимагають раціональних капіталовкладень, що передбачають застосування найсучасніших технологій та обладнання.
Будь-яке прагнення досягти якісних параметрів мікроклімату в приміщеннях не обійдеться без застосування різноманітних пристроїв вентиляції та кондиціювання. Витяжні пристрої та повітропроводи на кухні ховаються за фальшпанелі у вбудованих шафах або в настінних коробах, що виходять у витяжні вентканали. Місцеві вентиляційні пристрої є досить компактними і мають сучасний дизайн решіток, анемостатів, корпусів, щоб розташовуватися на стінах, у нішах біля радіаторів, на терасах і не псувати інтер'єр кімнат або зовнішній вигляд будівлі.
Якщо необхідно розмістити комплект обладнання загальнообмінної примусової вентиляції та кондиціонування будинку звертаються до проектних організацій або до ліцензованих інженерів-будівельників. У розпорядженні архітекторів та фахівців-вентиляційників є чудове програмне забезпечення, за допомогою якого оперативно та безпомилково, згідно з усіма вимогами СНиП та ДБН, відбувається проектування варіантів розташування вентиляційного обладнання, повітроводів, розподільних пристроїв, вентиляційних каналів та димоходів будинку.
Окремі світові виробники обладнання та автоматики вентиляції та кондиціонерів пропонують свої програми з правильного підбору обладнання та розрахунку вентсистем за вихідними даними конкретного об'єкта. Інженер-проектант як створює креслення будівлі, а й отримує 3d-модель, тобто. здійснює візуалізацію проекту.
Змінюючи параметри запиту, отримують різні варіанти пристроїв за продуктивністю, потужністю, комплектацією, габаритами. Таким чином вибираються оптимальні варіанти компонування обладнання з правильним розташуванням згідно нормативних вимог, пов'язані з іншими комунікаціями та архітектурними елементами приміщень.
Вентиляційні блоки та мережа повітроводів часто виносять за межі приміщень у простір під дахом, паралельно вирішуються завдання теплоізоляції даху та цокольних приміщень. Входи та виходи вентиляційних отворів для видалення або подачі повітряних мас роблять через стелю у місцях з найкращим розсіюванням. Тим самим знижується рівень шуму у приміщеннях будинку.
Якщо доводиться робити розведення повітроводів по стелі, трасу повітроводів прокладають, з урахуванням дотримання нормативних параметрів, по периметру кімнат або прямими повітропроводами в зону пристроїв подачі або забору повітря. Вибирають прямокутні або круглі димарі. Це забирає 20-30см висоти стель і має враховуватися проектом щодо початкової висоти приміщень будови. Щоб цього уникнути, іноді всю мережу розміщують у просторі над підвісною стелею в коридорі чи якомусь службовому приміщенні, а розведення у кімнати виконують радіальними каналами через стіни.
Дизайнер у кожному випадку повинен буде створювати відповідні елементи інтер'єру - багаторівневу підвісну або натяжну стелю, колони, виступи, фальшпанелі для декорування розведення повітроводів. Всі елементи повинні бути надійно закріплені, щоб уникнути додаткових вібрацій та шумів. А головне, необхідно передбачити доступ обслуговування вентиляційних пристроїв. Енергозберігаючі властивості системи вентиляції визначаються рівнем автоматики керування.
Таким чином, за допомогою досвідченого дизайнера, архітектора та інженера з вентиляції, які врахують ще безліч нюансів, створюється проект зручного та комфортного будинку, оснащеного якісним, ефективним, економічно вигідним обладнанням. |
Інші цікаві теми та матеріали:
Ароматизація для покращення мікроклімату
Як підібрати вентиляцію в приватний будинок
Спочатку вентиляція, потім – дизайн
Вентиляція приватного будинку
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород