Вентиляція деревообробного цеху
Складність проектування системи вентиляції деревообробного цеху обумовлена специфікою самих приміщень та процесів, що відбуваються у цих цехах. У цеху при розпилюванні, обтісуванні, струганні або шліфуванні деревини утворюється пил. Дрібні частки її, потрапляючи у повітря, можуть суттєво нашкодити здоров'ю теслі. Крім того, деревина сприяє виділенню великої кількості вологи та надлишків тепла. Видалення подібних побічних ефектів процесу виробництва – це завдання, яке покликані вирішувати системи вентиляції та кондиціювання промислових об'єктів.
Усі роботи з виготовлення виробів з дерева, виробляються, переважно, на малих підприємствах. Для таких підприємств доцільне застосування місцевих відсмоктувачів або укриттів. Саме високонапірна всмоктувальна аспіраторна вентиляція деревообробного цеху здатна забезпечити усунення надлишків вологи та пилу з будівлі. Але забезпечити 100% локалізацію деревного пилу в місцях її утворення вона не може, і пил за будь-якої потужності відсмоктувачів поширюватиметься по цеху. Тому деревообробний цех оснащують додатково загальнообмінною витяжною вентиляцією. Щоб унеможливити створення в приміщенні розрядження, слід організувати подачу повітряних мас, так щоб приплив і витяжка гарантовано забезпечили кратність від 1 до 3 на годину.
Не варто також забувати, що повітря в цех потрібно подавати чистим. Тому слід подбати про доукомплектацію обладнання хорошою системою фільтрації, якщо вентиляційна система влаштована за принципом часткової рециркуляції.
Які рішення є оптимальними при вентиляції деревообробного цеху
- Для виробничих об'єктів рекомендується влаштування аспіраційної системи вентиляції у вигляді комбінації з місцевих парасольок та загальнообмінної витяжної вентиляції.
- Потужність, обсяг, швидкість переміщення повітряних мас та інші параметри витяжних відсмоктувачів розраховують, спираючись на технічні характеристики основного обладнання.
- Витяжні вентилятори для укриттів (парасоль) повинні підбиратися такою потужністю, щоб організувати розрядження, достатнє для забезпечення достатньої швидкості переміщення повітря по мережі повітроводів та перешкоди осідання частинок та відходів процесу деревообробки.
- Місцеві відсмоктувачі слід підключати до загальної витяжної вентиляційної системи.
- Деревний пил і відходи з підлоги видаляють спеціальними відсмоктувачами польного і підпільного типу.
- Особливістю загальнообмінної вентиляції для таких приміщень є система очищення. Повітря очищають від пилу за допомогою спеціальних пилоосаджувальних камер та фільтрів.
- Подавати повітря краще подавати в будівлі розосереджено, охолоджене повітря, в зимовий час, подають у верхню зону, а в літній період можна подавати через вікна.
- Кондиціювання приміщення допоможуть стельові вентилятори - вони добре працюють у великих і середніх приміщеннях, а перевагою стане спрямованість потоків вниз, що перешкоджатиме переміщенню тирси від дерева по будівлі.
- При проектуванні системи повітроводів обов'язково передбачають систему люків, що герметично закриваються. Така особливість потрібна для проведення технічного обслуговування вентиляційного обладнання.
Інші цікаві пропозиції нашого блогу:
Технічне рішення щодо вентиляції для меблевого виробництва
Вентиляція виробництва та виробничих цехів
Що таке вентиляційне встановлення?
Якість повітря та вентиляція
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород