Мікроклімат у будівлях, збудованих у холодному кліматі
Головною особливістю експлуатації будівель, збудованих у холодному кліматі, є постійне бажання зменшити енерговитрати, пов'язані з усіма процесами, у тому числі з витратою вентиляційного повітря. Безперечно, існують спеціальні стандарти та керівництва, в яких описано мінімізацію витрати припливного повітря, але ці норми абсолютно не враховують сучасні вимоги людей. Головне, щоб внутрішнє повітря та мікроклімат приміщень було прийнятним.
Особливо чутливі люди (приблизно 20% від загальної кількості) повітря посередньої якості не сприймають зовсім, а менш чутливі вважають його недостатньо якісним для нормальної життєдіяльності.
Практично всі дослідження, які проводилися в районах з холодним кліматом, показують, що навіть при виконанні стандартів вентиляції існує величезна кількість людей, незадоволених якістю внутрішнього повітря або страждають на синдром хворої будівлі.
Житлові будинки в районах з холодним кліматом
Останнім часом у країнах з холодним кліматом значно збільшилася кількість людей, які страждають на алергічні реакції та хворих на астму. Нещодавно була висунута і підтверджена гіпотеза про те, що на людей, а зокрема на дітей сильно впливає якостей внутрішнього повітря. Застосування для ремонту токсичних матеріалів, а також надмірна експлуатація електричних приладів (наприклад, для додаткового обігріву) різко погіршують якість внутрішнього повітря.
При збільшенні інтенсивності вентиляції приблизно в 4 рази, в 2 рази знижується ймовірність виникнення алергічних реакцій. Таких висновків дійшли експерти після проведення досліджень у шведському холодному кліматі з відмінною якістю зовнішнього повітря. |
Вентиляція в офісних будівлях
Як відомо, якість внутрішнього повітря в офісі позитивно впливає на працездатність працівників. Чим краща якість повітря, тим менше співробітник помиляються в процесі роботи та виконують її швидше. Ці дані підтверджуються результатами численних досліджень, що проводились у Данії, а потім повторно у Швеції.
Також позитивно на працівників впливає очищення повітря, яке можна здійснити за допомогою спеціальних повітряних фільтрів. При використанні фільтрів твердих частинок у будівлі варто ретельно стежити за їх станом – у разі неуважності вони можуть стати непомітним джерелом забруднення повітря.
Якість повітря у школах
Багато часу діти проводять у школі. Тому питанню якості шкільного повітря в країнах із холодним кліматом необхідно приділяти особливу увагу. У навчальних закладах з метою економії часто знижують витрати припливного повітря, через що знижується ефективність навчання дітей.
Експерти встановили, що у разі застосування чистих фільтрів та збільшення витрати повітря до 10л/с ефективність роботи учня підвищується на 15%. Крім позитивної динаміки у засвоєнні шкільного матеріалу, повітря гарної якості добре впливає на самопочуття та здоров'я дітей.
Інші цікаві теми у статтях:
Актуальне питання: Скільки повітря потрібно людині?
Спочатку вентиляція, потім – дизайн
А ви не забули про вентиляцію?
Мікроклімат для вашої дитини
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород