Як перевірити якість монтажу вентиляції у квартирі
У статті ми розглянемо методи перевірки роботи як природної вентиляції, вентиляції з урахуванням місцевих пристроїв, і загальнообмінної примусової вентиляції. Також проговоримо про те, як вирішити проблеми з відсутністю ефективної роботи вентиляції у різних ситуаціях.
Насамперед потрібно розуміти, яка вентиляція у Вашій квартирі. Якщо це вентиляція на базі місцевих ( витяжних , припливних або припливно-витяжних ) пристроїв, потрібно запросити спеціаліста для перевірки відповідності установки обладнання паспортним даним. За наявності загальнообмінної примусової вентиляції необхідно звірити параметри мікроклімату в приміщенні та проектні дані.
При установці місцевих пристроїв обов'язково перевіряють:
- правильність вибору даної моделі встановленої вентустановки за продуктивністю, потужністю, повітрообміном;
- відповідність вибору місця та способу встановлення згідно з технічною документацією на обладнання - допустимі відстані від різних елементів будівлі, кути нахилу, виступаючі частини тощо;
- акуратність виконання монтажу, естетичний вигляд, герметичність стиків, якість використовуваних матеріалів, герметиків;
- надійність кріплень, хомутів, кронштейнів та якість кріплення, вібростійкість конструкції;
- приєднання до електромережі (відповідно до ПУЕ та вимог техніки безпеки), відповідність електричних характеристик техніки, що підключається, можливостям допустимого навантаження на мережу квартири;
- роботу пристрою з пультом дистанційного керування (при необхідності), можливість регулювання, переналаштування та ін.
Залежність ефективності від різних факторів
Ефективність роботи такої системи залежить:
- від першого технічного рішення щодо підбору та проектного розрахунку вентсистеми до постачання обладнання; перевірка проводиться за характеристиками повітрообміну, напорів, робочих тисків, діаметрів повітроводів та швидкості руху повітряних потоків;
- професіоналізму монтажників та якості складання повітророзподільної мережі; правильної установки повітроводів, дифузорів, ґрат, зовнішніх повітрозабірних пристроїв та фільтрів; герметичність стиків та приєднань;
- від якості виробів та роботи елементів системи: у припливно-витяжній системі застосовують повітряні клапани, шумоглушники, водяні або електричні калорифери, рекуператори або інші компоненти;
- професійно виконаного згідно з нормативними вимогами електромонтажу системи автоматичного управління вентустановкою;
- професійно проведених пускових випробувань та регулювання системи на проектні показники;
- від якості витратних матеріалів та класу електрофурнітури та ін.
{callback:1}
Від якості монтажних робіт залежить і допустимий рівень шуму та вібрації, створюваних працюючими агрегатами. Правильне налагодження дозволить налаштувати найенергозберігаючі режими під час експлуатації вентустановки.
При встановленні обладнання будь-якої складності необхідне порозуміння та співпраця замовника, проектантів та монтажників. У разі потреби в процесі справи потрібно погоджувати та вносити зміни до проекту для кращого функціонування системи.
Кваліфікований монтаж та досвід у пусконалагоджувальних роботах є важливим фактором забезпечення якісної роботи вентиляції у квартирі.
Як перевірити справність вентиляції?
Щоб у квартирі була циркуляція повітря, потрібно забезпечити якісний приплив свіжого повітря та видалення відпрацьованого. Приплив свіжого повітря відбувається через відкриті вікна або за допомогою рекуператорів повітря. Принцип однаковий, але питання в іншому: наскільки тепле/холодне повітря надходитиме в приміщення і наскільки шумно це відбуватиметься. За наявності рекуператора свіже повітря надходить майже безшумно. Слід зазначити, що взимку до приміщення надходить підігріте повітря, влітку – охолоджене. Більше про рекуператорів ви можете дізнатися, прочитавши статтю ' 5 найпопулярніших питань про рекуперацію '.
Міжкімнатні двері не повинні бути перешкодою для циркуляції повітря у приміщенні. На них внизу повинні бути грати, або між дверима і підлогою залишатися простір.
З припливом повітря розібралися, а як видалення відпрацьованого? Останній часто видаляється без допомоги витяжного вентилятора, встановленого в 'брудних' зонах: кухні, ванній або туалеті.
Наскільки якісно відбувається видалення відпрацьованого повітря, і чи воно відбувається взагалі у Вашій квартирі? Відповісти на питання Ви можете самі, провівши один із двох нескладних експериментів.
1. Перевірити тягу вентиляційних віддушин можна за допомогою звичайного аркуша паперу. Нарізаєте її на смужки шириною 2-3 см, і підносите до вентиляційних віддушин, що є в приміщенні, на відстань 5-7 см.
При нормально працюючій вентиляції кінці смужок торкатимуться краю віддушини. Якщо паперова смужка до віддушини притягується ледве-ледве, зовсім не відхиляється або відхиляється у зворотний бік, у вас проблеми з вентиляцією. Вам потрібно з'ясувати, а чи не засмічилися чи вентиляційні ходи чи проблема без припливу повітря.
2. Другий експеримент можна провести, скориставшись запальничкою або запаленою сірником. Піднесіть щось одне до витяжки і спостерігайте за вогником.
Вогник, що згасає, свідчить про ефективну роботу витяжки. Якщо вогник "хитається" з боку в бік - теж непогано, а от якщо з вогником нічого не відбувається - варто шукати причину поганої роботи витяжки.
Причини несправності вентиляції
1. Перша та найголовніша причина несправності – засмічення вентиляційної шахти. Таке часто відбувається, коли вентканал довго не перевіряють та не чистять.
Вирішення проблеми: зніміть вентиляційну решітку і постарайтеся оглянути годину вентканалу. Якщо сміття лежить у межах досяжності, заберіть його. Якщо ж він поза межами вашої досяжності, зверніться до компанії, що управляє.
2 . Пошкодження або перекриття вентиляції кимось із сусідів у процесі ремонту або монтажу примусової вентиляції у себе вдома. На жаль, не виключено і перекриття ведучого до вас вентканалу кимось із сусідів.
Вирішення проблеми: самостійно намагатися відновити функціонування вентиляції не можна, тому зверніться до фахівців.
3. Установка у квартирі поверхом вище або нижче вентилятора або витяжки, що видаляють відпрацьоване повітря через природний канал. Повітряний потік буває настільки швидким, що створює повітряну заслінку. Це, у свою чергу, перешкоджає витяжці відпрацьованого повітря з інших квартир.
Вирішення проблеми: встановіть витяжний вентилятор , але подбайте про приплив свіжого повітря.
Висновки
Не можна недооцінювати значення вентиляції у створенні комфортного мікроклімату у приміщенні. Так, її відсутність може стати причиною неприємних запахів у квартирі, постійної вогкості та несвіжості повітря.
Пам'ятайте про те, що для якісного повітрообміну свої функції повинні виконувати як витяжка, так і обладнання, що працює на приплив свіжого повітря. Проте завжди й у будь-якій ситуації довіряйте лише професіоналам. В іншому випадку не дивуйтеся, якщо припливно-витяжне обладнання працюватиме не так, як це потрібно в конкретному приміщенні.
Інші цікаві статті на цю тему:
Хороша вентиляція потрібна будь-якій будівлі для забезпечення якісного повітрообміну, усунення неприємних запахів, усувати концентрацію вуглекислого газу.
Вентиляційне обладнання потребує якісного сервісного обслуговування. Різні типи вентсистем - природна або механічна мають на увазі неоднаковий підхід в обслуговуванні вентиляції в квартирах.
Найголовніша вимога до житла людини - будинок повинен дихати! Вдихати та видихати повітря! Це головна умова комфортного та безпечного життя людини в будь-якій оселі.
Фахівці у різних країнах часто стикаються з проблемою уніфікації технічних стандартів у різних країнах.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород