Як заощаджувати на опаленні взимку? Сезон 2022/2023
Способи економії газу та скорочення платежів за тепло
У вас є щонайменше три способи заощадити на опаленні. І яким із них ви скористаєтеся – Ваша особиста справа. Ми можемо лише рекомендувати, озвучуючи всі переваги та недоліки кожного з цих способів.
Перший спосіб – при купівлі обладнання. Багато хто, вирішуючи заощадити n-у суму, шукають моделі дешевше. А при неправильно підібраному устаткуванні ви не те що очікуваного, ви ніякого ефекту від його роботи не отримаєте. І будете взимку мерзнути, згадуючи "незлим тихим словом" авторів статей про альтернативне опалення та тих, хто вам порадив перейти на нього.
Другий – при встановленні того самого обладнання. Намагаючись під'єднати все самостійно або з сусідом, ви можете не тільки втратити чимало грошей, але й завдати непоправної шкоди здоров'ю та навіть життю всіх мешканців будинку. Тому краще довіртеся професіоналам - вони відповідають за результат своєї роботи.
Третій варіант економії грошей на опаленні вважається найбільш ефективним – економія грошей у процесі експлуатації. Але щоб все пішло за планом нашого 'третього способу', потрібно пройти три етапи.
Етапи економії грошей у процесі експлуатації обладнанням
- Перед вибором обладнання провести всі потрібні розрахунки.
- Вибрати обладнання, що себе зарекомендувало, під конкретне приміщення.
- Впровадити обладнання в діючу або нову (будинок/квартира на етапі будівництва) систему опалення. Головне дотриматися всіх норм і довіритися фахівцям.
Пам'ятайте, що не завжди дешево = якісно. Адже часом у гонитві за тим, щоб заощадити на обладнанні та його установці, люди роблять чимало помилок. Як наслідок, відсутність очікуваного ефекту, та гроші, неефективно викинуті у прямому сенсі – у повітря.
Як скоротити тепловтрати в будинку, офісі, супермаркеті, квартирі
Ні для кого не секрет, що набагато менше газу або тепла від іншого джерела витрачається за умови якісного утеплення будівлі.
Розглянемо стандартну схему (на мал. вище), що пропонується енергоаудиторами, для оцінки ситуації з тепловтратами будівель. Тут очевидно показано, скільки відсотків наших грошей йде на обігрів навколишнього повітря.
- утеплити стіни зовні чи зсередини;
- встановити або поміняти вікна на тришарові теплоізолюючі склопакети, що зберігають до 20% тепла;
- утеплити горище і дах;
- обладнати тамбур на вході до будинку для скорочення втрат тепла через вхідні двері;
- тепловтрати через систему вентиляції також можна зменшити. Але в цьому краще довіритись фахівцям, особливо за наявності котла без примусової тяги.
Реконструкція системи опалення
Ми розібралися з тим, як утеплити будинки, комерційну нерухомість або багатоповерхівки. Тепер поговоримо про те, як за допомогою енергоефективного обладнання та сучасних систем опалення та вентиляції, провести реконструкцію чи модернізацію системи опалення.
Як економити газ, якщо в системі опалення будинку або квартири встановлено котел, якому років 10, завдання складне. Можна замінити його на сучасну модель конденсаційного котла, можна регулювати температуру в радіаторах за допомогою терморегуляторів, а можна не включати його в сонячні дні. Все залежить від значення мінусової температури за бортом.
Якщо будинок на два поверхи або більше, і тариф на газ може зрости мало не вдвічі, то передбачити, скільки доведеться платити за опалення в сезон дуже важко. Тому про модернізацію чи реконструкцію системи опалення краще подбати з літа. Як кажуть, готуйте сани влітку.
Вихід – опалення без газу. Крім газу, залишаються електричні або твердопаливні котли, а також дорогі теплові насоси. Але електричний котел не так просто поставити у квартирі чи приватному будинку, тим більше в офісі чи на підприємстві. І не потрібно купуватись на рекламу типу «економний електрообігрівач».
Якщо для перекриття тепловтрат будинку потрібно 10 або 15 кіловат тепла, то доведеться забрати з електромережі ці 10-15 кіловат, причому за годину. І ніяке опалення 500-ватним обігрівачем не врятує будинок від холоду. Це ілюзія, побудована внаслідок перегляду несумлінної реклами. Потрібні солідні потужності від підстанції, потужний електричний щит, і не люба електромережа будинку або квартири витримає великі навантаження.
Твердопаливний котел має масу своїх недоліків, і мало хто зараз хоче постійно возитися із завантаженням палива та з димоходом. Газовий котел – дорогий за витратами, а електричний – тим паче.
Опалення тепловим насосом
Єдино правильним і економним за витратами, за рахунок енергоефективних технологій з використанням альтернативних джерел енергії, є тепловий насос. У порівнянні з будь-яким іншим теплотехнічним обладнанням сезонні витрати на опалення тепловим насосом (ТН) є найнижчими.
У чому переваги теплонасосних технологій:
Різноманітність моделей – «повітря-вода», «грунт-вода», «повітря-повітря», «вода-вода» та ін. та за вартістю.
Поняття дорогий тепловий насос не відповідає дійсності. Якщо порахувати сумарні витрати на купівлю та встановлення різних варіантів систем опалення та врахувати різницю у поточних витратах при експлуатації систем, наприклад, хоча б у перші п'ять років, то отримаємо реальні результати ефективності роботи обладнання та сумарних витрат. Ви можете спочатку прорахувати, скільки вам обійдеться установка теплового насоса, і в які терміни ця система опалення окупиться. Усі необхідні формули для цих розрахунків ми опублікували у цій статті.
Дешевий електрокотел обростає дорогою проводкою і щитовою, а потім великими рахунками за опалення. Теж стосується і витрат на газифікацію будинку. Т. е. рахувати потрібно з розумом. Не все, що коштує дешево, потрібною мірою ефективно та економічно вигідно.
Програмування режимів та вибір найбільш економної програми роботи теплового насоса. Інтелектуальна система управління теплового насоса з вбудованим сенсорним екраном має масу переваг економії витрат, починаючи від вибору температурних параметрів у кожному окремому приміщенні та режимів роботи ТН, закінчуючи віддаленим керуванням зі смартфона або планшета. Контроль клімату в будинку - найекономічніший і найзручніший.
Інтеграція у будь-які системи. Для реконструкції систем опалення найбільше підійдуть моделі ТН «повітря-вода». Вони мають достатню потужність, легко встановлюються у квартирі, приватному будинку чи офісі. При інсталяції затверджується схема врізання в діючу систему опалення. Високотемпературні або середньотемпературні моделі ТН успішно нагріють теплоносій у системах з радіаторами, теплими підлогами або фанкойлами, і навіть із різнотемпературними контурами.
Висновки
Реалії життя змушують відмовлятися від обладнання викопних видів палива. Прогресивно розвиваються і стають все більш пріоритетними для впровадження лише технології з використанням альтернативних джерел енергії. Наприклад, тепловий насос. Це – найкращий вибір для найбільш енергоефективного та економного опалення будинку, квартири, офісу чи підприємства. Практика їх впровадження в Україні з кожним днем стає все більш доступною та популярною за участю в регіональних чи банківських програмах енергозбереження.
Сьогодні найбільшою популярністю користуються теплові насоси типу «повітря-вода». Вони відрізняються простотою в експлуатації та різноманітністю представлених моделей на українському ринку. Але при переході на опалення за допомогою ТН слід враховувати кілька факторів. Пріоритетні місця серед останніх займають питання вибору відповідної за потужністю моделі ТН та його впровадження у вже існуючу систему опалення або розробку системи опалення з нуля (на етапі будівництва будівлі).
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород