Газова котельня: інтеграція теплового насосу повітря-вода
Досить поширена ситуація, коли потрібна реконструкція газової котельні приватного будинку. До нас звернувся власник будинку з діючою системою опалення на газовому котлі щодо можливості встановлення теплового насосу як для зменшення видатків на обігрів і нагрів води системи гарячого водопостачання, так і для можливості вибору джерела тепла в залежності від тарифів чи інших зовнішніх факторів.
Вихідні дані щодо об’єкту
Теплопостачання будинку: що було
Цілі, поставлені перед командою Вентбазар
- Зробити аналіз ефективності роботи вже встановленого обладнання, сезонних витрат та економічних показників роботи встановленої системи газового опалення та ГВП.
- Запропонувати зручне та економічне рішення комбінованої схеми теплопостачання та підігріву побутової води з повітряним тепловим насосом, як основним джерелом тепла, та газовим котлом в якості резервного джерела обігріву та ГВП.
Послідовність робіт
Що вийшло
В ході проведення технічних розрахунків враховувалися кліматичні умови в регіоні, нормативні вимоги до мікроклімату в житлових приміщеннях, якість утеплення будинку, кількість мешканців будинку та їхні потреби в гарячій воді.
- можливість ТН працювати на опалення при зовнішній температурі повітря до -25 °С;
- гнучкість управління і економічність завдяки інверторному компресору та інверторному вентилятору зовнішнього блоку;
- вбудований 3-хходовий клапан ГВП та електричний нагрівач;
- погодозалежне керування, розвинена автоматика управління кількома контурами та резервним котлом, програмування режимів, робота від зовнішнього термостата.
Крім теплового насосу було підібране супутнє обладнання для системи опалення та гарячого водопостачання.
Етапи монтажу
1. Зовнішній блок ТН був встановлений на металевій рамі біля будинку. Для відведення конденсату передбачений піддон з нагрівальним кабелем. Напруга на кабель автоматично подається при температурі зовнішнього повітря ≤+3℃.
2. Внутрішній блок теплової помпи був змонтований в котельній на стіні біля газового котла.
3. Існуючий бойлер з площею теплообмінника 1м2 був розрахований для роботи з високотемпературними джерелами тепла (газовий, електричний чи твердопаливний котли) і зовсім не підходив для використання в системах з тепловим насосом. Для нормальної роботи теплового насоса вибраної потужності в режимі нагрівання води площа теплообмінника має бути не менше ніж 3,0 м2. Тому встановлений раніше бойлер був демонтований.
Для оптимального використання простору котельні та компактного розташування обладнання використаний комбінований бак Mycond MT 60/245 HP, який в одному корпусі поєднує буферну ємність системи опалення (60 л) та бойлер непрямого нагріву для системи ГВП з площею змійовика 4,27 м2.
Крім того, у внутрішньому блоці теплового насосу Mycond MHCS 050 SNA/SUA вбудований 3-х ходовий перемикаючий клапан (опалення / ГВП), що також позитивно вплинуло на компактність обв’язки системи.
Ширина змонтованого внутрішнього блоку з баком та трубами всього 1500 мм.
- циркуляційний насос системи опалення;
- гідравлічна стрілка – для гідравлічної розв’язки газового котла і максимально ефективної роботи як теплового насосу, так і газового котла;
- різьбовий електричний нагрівач в бойлер – в якості резервного, та для можливості нагріву води від однофазного генератора, що є у власника будинку;
- розширювальний бак системи опалення та розширювальний бак системи гарячого водопостачання - адже за рахунок буферної ємності збільшився об’єм води в системі опалення.
Схема реконструкції системи опалення та ГВП
Результати роботи команди Вентбазар
- використання теплового насоса дозволяє зменшити на 40% витрати на опалення і на 70% витрати на нагрів води системи ГВП у порівнянні з газовим котлом;
- клієнт отримує незалежність від зміни тарифів, а також від наявності енергоресурсів (наприклад, в умовах вимкнення світла або в разі проблем з газопостачанням);
- робота теплового насоса не супроводжується викидом димових газів чи інших шкідливих речовин в атмосферу, як це відбувається при роботі газового котла;
- за допомогою вбудованої автоматики теплового насосу клієнт може керувати роботою котельні, як в режимі опалення, так і в режимі нагріву води для системи ГВП;
- регулювання температури теплоносія системи опалення - для економії витрат - відбувається автоматично в погодозалежному режимі. Датчик зовнішньої температури знаходиться у зовнішньому блоці.
- вигідна ціна установки автономного опалення з тепловим насосом Mycond - 9 300 $.
Висновки
Незважаючи на те, що в приміщенні встановлені колишні опалювальні системи — доповнити систему сучасним та енергоефективним обладнанням більш ніж реально. І отримані результати лише початок та мала частина можливого.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород