Вентиляція підвалу – для створення гарного мікроклімату
Хоча підвал або льох не є безпосередньо житловим приміщенням, вентиляція підвалу має бути правильно спроектована та встановлена. Також поганий мікроклімат підвалу здатний негативно вплинути на мікроклімат будівлі загалом.
Підвали найчастіше використовують для тривалого зберігання овочів, фруктів та інших продуктів. Без провітрювання та вентиляції у підвалі встановиться затхлий запах, продукти почнуть псуватися, на стінах з'явиться пліснява та грибок, на металевих деталях – іржа. Якщо вентиляція буде встановлена непрофесійно, через це виникатимуть протяги, які сильно охолоджуватимуть приміщення. Овочі та фрукти при цьому швидко висихатимуть, віддаючи надмірну кількість вологи.
Яку вентиляцію для підвалу вибрати?
Найпопулярнішими видами вентиляції підвальних приміщень є природна та примусова (комбінована) вентиляція. Природна вентиляція базується на різниці температур повітря в приміщенні підвалу та зовнішнього повітря. Крім цього, може бути використана різниця температури повітря внизу та вгорі в межах підвального приміщення. Природне провітрювання є бюджетним способом забезпечення вентиляції підвалу.
Для хорошого провітрювання підвалу встановлюють спеціальні труби, через які до підвалу надходитиме зовнішнє повітря. Важливо захистити підвал від попадання через ці отвори сміття або дрібних гризунів. Для цього отвори труб закривають спеціальними ґратами. Недоліком цього виду вентиляції є його пряма залежність від неконтрольованих зовнішніх факторів (погодних умов). Часто трапляються випадки, коли в теплу пору року природна вентиляція взагалі припиняла функціонувати.
Примусова вентиляція передбачає комбінацію природного провітрювання із встановленням обладнання для додаткової подачі повітря. До витяжки встановлюється вентилятор, що забезпечує посилений відтік повітря. Перевагою такого способу є безперервна робота вентиляції та невисока вартість додаткового обладнання.
Як визначити якість повітря у підвалі?
Перевірити, наскільки добре вентиляція справляється з провітрюванням підвального приміщення, можна за допомогою звичайного сірника. Якщо сірник після загоряння відмовляється горіти і гасне – це означає, що у повітрі дуже низький вміст кисню, відповідно недостатнє провітрювання.
Щоб мікроклімат підвалу був нормальному, необхідно під час проектування системи вентиляції зробити правильні розрахунки. Загальноприйнятою нормою вважають, що необхідна інтенсивність повітрообміну має бути в діапазоні від 1 до 2 обсягів на годину. Це значення може збільшуватися до 3, якщо приміщення є сильно завантаженим.
Інші цікаві теми:
Якість внутрішнього повітря в літаках
Внутрішнє повітря у XXI столітті: нові вимоги
Як підібрати припливно-витяжну установку?
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород