Скільки коштує вентиляція у квартирі? Варіанти вентиляції у квартирі
При будівництві будь-якого житлового будинку проводиться вентиляційна система (вона ж шахта). Але не завжди вона задовольняє наші запити. Головною проблемою найчастіше стає нестача свіжого повітря.
Ми поговоримо про те, які можуть бути варіанти вирішення питання, коли в квартирі нема чим дихати. Скільки це може коштувати, які переваги тієї чи іншої системи.
Причини встановлення нової вентиляції у квартирі
З чого складається вентиляція у звичайній квартирі? Забір повітря забезпечують витяжки, яке приплив організований з допомогою природного перетікання через щілини у дверях і вікнах. Проста схема, яка не завжди працює. Чому? По-перше, дуже часто витяжні канали не чистять, а отже, вони забиваються, заростають і перестають працювати або роблять це некоректно. По-друге, сучасні металопластикові склопакети – герметичні, тобто повітрі просто нема звідки взятися.
У цьому випадку найпростіший спосіб забезпечити доступ свіжого повітря – відкрити вікно. Але не завжди це можливо. Наприклад, будинок може бути розташований біля живої магістралі, а значить, зі свіжим повітрям до нас потраплять вихлопні гази і шум. Крім цього, природне провітрювання в будь-яку квартиру взимку принесе холод, а влітку спеку, пил та небажаних комах.
Варіант №1: припливно-витяжна вентиляція.
Вирішити проблему свіжого повітря може припливно-витяжна вентиляція. Це витяжка та приплив з механічним спонуканням.
Система складається з двох вентиляторів, які найчастіше встановлюються у різних кімнатах. Перший - витяжний забирає повітря з приміщення і викидає його на вулицю. У свою чергу, припливний вентилятор бере повітря зовні, проводить його через фільтр, при необхідності нагріває в калорифері і подає в квартиру. При цьому потрібно враховувати, що якщо температура за вікном -20, то для підігріву повітря витрачається багато електроенергії.
Система підбирається з розрахунком, щоб забезпечити свіжим повітрям всю квартиру. Установка припливно-витяжної вентиляції триватиме в середньому 5 днів.
Вартість від 30 тисяч гривень.
Моделі: Salda VEGA 700 E , Вентс ВПА 200 , Ostberg SAU 200 C3
Переваги порівняно невисока ціна, фільтрація, контроль підігріву повітря.
Недоліки: великі енерговитрати.
Варіант №2: припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.
Ця система нічим не відрізняється від попередньої, крім наявності рекуператора теплообмінника перехресного типу. Як він працює? Коли два повітряні потоки – витяжний та припливний – потрапляють у теплообмінник, то матеріал усередині передає енергію від одного середовища до іншого, без їх безпосереднього контакту. Тобто повітряні потоки рухаються паралельно, а значить передається тільки тепло, а не запахи, що видаляються з приміщення, і бруд. Деякі рекуператори можуть частково повертати вологу.
Звісно, наявність рекуператора істотно економить електричну енергію на підігрів: ви отримуєте тепло безкоштовно.
Так, якщо на вулиці -10, то завдяки теплообміннику в приміщення подаватиметься повітря приблизно +12 градусів. Зменшуються капітальні витрати і на сам калорифер, тому що його можна буде поставити меншу потужність. За сьогоднішніх тарифів на комунальні послуги різниця відчутна, тому хоч цей варіант і коштує дорожче, але окупиться досить швидко. При цьому, як і в попередньому варіанті, зберігається настройка температурних показників.
Така система займає трохи більше місця, ніж перший варіант. Оскільки два повітряні потоки мають бути зведені разом, то припливно-витяжна вентиляція з рекуператором – це єдина цільна установка. Вона виглядає як ящик і зазвичай розміщується на балконі.
Вартість: збільшується на 30%.
Моделі: Вентс ВУТ 1000 ПЕ ЄС , Salda RIS 400 PE , MyCond MV 600
Переваги: енергоефективність,
Недоліки: громіздкість.
Варіант №3: реверсивний вентилятор повітря
Ця система - найпростіша і найдешевша з усіх варіантів. Реверсивний вентилятор може змінювати напрямок обертання, тобто спочатку обертатися в один бік на викид повітря, а потім в інший – на приплив. Його встановлюють у стінний отвір або у вікні або кватирці. При цьому зазвичай реверсивні вентилятори не комплектуються фільтрами. Таким чином, на відміну від попередніх двох варіантів повітря подається той же, що і на вулиці. Природно, це стосується не лише пилу, бруду та запахів, а й температурних показників. Взимку до квартири надходитиме холодне повітря, а влітку спекотне. Крім цього, у порівнянні з рештою варіантів такий вентилятор працює досить шумно.
Потужність пристрою вистачає на одне приміщення, тобто щоб забезпечити свіжим повітрям всю квартиру, потрібно ставити обладнання в кожну кімнату. Установка одного вентилятора займає за часом до 3-х годин.
Вартість від 5 тисяч гривень.
Моделі: Vortice Vario 230/9 ARI , Vortice Vario 150/6 AR I , Soler&Palau HVE-230
Переваги: просто, дешево, швидке встановлення.
Недоліки: відсутність фільтрації та температурного регулювання, невелика потужність, шумність.
Варіант №4 Децентралізована система вентиляції за допомогою побутових рекуператорів повітря.
Принцип роботи цього варіанту подібний до припливно-витяжної установки з рекуператором. Тільки тут вся система розташована в маленькому корпусі: в нього можуть бути вбудовані один або два вентилятори, рекуператор та примітивна система автоматики. Таке компактне виконання дозволяє все тіло обладнання сховати в стіну, тому в приміщенні та на вулиці видно лише ґрати.
Пристрій працює циклічно. За певний час, скажімо, за хвилину побутовий рекуператор викидає повітря з кімнати. Поки відбувається витяжка, прогрівається рекуператор. Потім вентилятор автоматично перетворюється на режим припливу. Наступної хвилини з вулиці подається свіже повітря, яке проходить через фільтр і рекуператор, що його підігріває.
Після цього знову вмикається режим витяжки. Потрібно враховувати, що в цьому процесі відбувається лише пасивне підігрів повітря, тобто можливості регулювати температуру немає.
Побутові рекуператори, як і реверсивні вентилятори, обслуговують лише приміщення, в якому вони встановлені. Однак тут є можливість синхронізації за допомогою вбудованої автоматики. Так, два побутові рекуператори можуть працювати в тандемі: поки один викидає повітря, інший буде налаштований на приплив. Такий режим забезпечить провітрювання у приміщеннях.
Також слід розуміти, що це система маленької потужності з невеликими витратами повітря. Якщо у вас кімната площею 30 квадратних метрів і в ній знаходяться 6 осіб, то побутовий рекуператор не впорається з таким завданням. Прийде ставити кілька пристроїв або зовсім іншу систему. Встановлення одного пристрою триватиме кілька годин.
Вартість від 8 тисяч гривень.
Моделі: BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 PRO , Вентс ТвінФреш Комфо , Maico PP 60 K-SE
Переваги: недорого, швидкий монтаж, компактність.
Недоліки: невелика потужність, відсутність контролю температури.
Рекомендуємо інші сучасні надійні моделі серіїБлауберг Венто Експерт :
BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS WI-FI ,
BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 W ,
BLAUBERG VENTO EXPERT PLUS .
Радимо також для встановлення в житлових приміщеннях прямоточні рекуператори Прана 150 , у яких два вентилятори одночасно, назустріч один одному, працюють і на приплив, і на витяжку повітря.
Варіант №5: Припливні провітрювачі у тендемі з витяжними вентиляторами.
Щоб система вентиляції в приміщенні працювала ефективно і якісно, необхідний одночасний приплив і витяжка. Тобто повітря, яке видаляється з приміщення, має постійно компенсуватися припливним. Інакше виникне нестача свіжого повітря чи інші проблеми. Це потрібно розуміти ще до того, як ви почнете продати цей варіант рішення вентиляції в квартирі.
Приплив свіжого повітря відбувається за рахунок спеціальних віконних провітрювачів (клапанів) Aereco , які монтуються у пластикові вікна. Це дозволяє піти постійного відкриття вікон. Регулювання віконними провітрювачами відбувається в ручному режимі. Існують і механічні припливні пристрої, але це робить систему дорожчою.
Викид (видалення) повітря забезпечується за рахунок витяжних вентиляторів, які зазвичай розміщують у санвузлах, ванних кімнатах, коморах, на кухні.
Вартість: від 7 тисяч гривень
Моделі: Aereco EMM 716 , Helios MiniVent M1/120 P , Maico ECA 100 ipro
Переваги: тиша у приміщенні, щодо найбюджетніше рішення.
Недоліки: немає рекуперації тепла, відсутність підігріву повітря в холодний період, недостатній повітрообмін
Будь-яка з п'яти систем надійна та гарантовано прослужить від 5 років. Тим не менш, від вартості варіанта, звичайно ж, залежить і кількість функціональних можливостей (підігрів повітря, регулювання температури, фільтрація, контроль рівня вологості та інші). Пристрій підбирається під конкретні запити клієнта з урахуванням нюансів. У будь-якому випадку, кожна система принесе у вашу квартиру свіже повітря, а значить підвищить рівень комфортного перебування в будинку.
Інші цікаві статті на цю тему:
Ще донедавна про такий пристрій як рекуператор чули небагато, ще менше людей наважувалися встановити цей агрегат у себе в квартирі чи будинку.
Поради та хитрощі щодо підбору та встановлення кліматичних систем у будинок без шкоди для інтер'єру.
На сьогодні існують три ефективні рішення як налагодити вентиляцію у квартирі з пластиковими вікнами та повернути здоровий мікроклімат. Дізнайтесь які...
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород