Вентиляція на свинофермі. Необхідний мікроклімат.
Основна турбота фермера - це правильне дотримання кліматичних умов та технології утримання тварин. Якісна та правильна вентиляція на свинофермі – це нелегке завдання для будь-якого власника свинарського комплексу.
Навіщо вентиляція у свинарнику
Ціль бізнесу з розведення свиней - це отримання здорового поголів'я. До утримання тварин на фермі контролюючі органи пред'являють багато вимог, тому варто приділити час вирішенню кліматичних питань на об'єкті. Правильна вентиляція у свинарнику має починатися з грамотного проекту системи вентиляції. У такому разі власник убереже себе від небажаних наслідків поганої циркуляції повітря на фермі.
Оптимальний мікроклімат у свинарнику залежить від таких факторів:
- Встановлює ефективну систему вентиляції. Від якості та чистоти повітря на фермі залежатиме здоров'я поголів'я, що вирощується, а також його кількісні та якісні характеристики.
- Контролює всі кліматичні показники на свинофермі. Крім ефективної вентиляції, завдання якої - організація правильного повітрообміну в свинарнику, слід пам'ятати про інші важливі пункти. Температура та рівень вологості повітря в свинарнику повинні постійно контролюватись, оскільки перевищення необхідних кліматичних показників у приміщенні призведе до масового погіршення самопочуття тварин, а також вплине на їх зростання, вагу та плодючість.
Як вибрати вентиляцію для свинарника
Перед тим як встановлювати систему вентиляції на свинофермі, потрібно проконсультуватися з досвідченими з інженерами, які допоможуть підібрати потрібний варіант системи вентиляції для вашого об'єкта і допоможуть з можливістю автоматизації своєї системи, монтажного і подальшого сервісного обслуговування.
Розрахунок системи вентиляції на свинофермі. Які необхідні параметри для подальшого прорахунку
- Об'єм необхідного припливного повітря (відповідно до норм);
- Характер циркуляції повітряних мас усередині свинокомплексу;
- Інші складові правильного мікроклімату в свинарнику – необхідний оптимальний рівень температури повітря, допустима швидкість руху повітряних мас, якість та спосіб очищення повітря, рівень оптимальної вологості у свинарнику тощо.
Види систем вентиляції на свинофермі і з чого слід розпочати насамперед
{callback: 1}
Перший і найважливіший момент:
Проектування системи вентиляції у свинарнику – цей пункт вимагає ретельної оцінки об'єкта, всіх його особливостей та нюансів конструкції. Необхідно також враховувати тип об'єкта, його територіальне розташування, габарити приміщення, його площу та кількість поголів'я.
Це момент краще делегувати компанії, яка має: власний проектний відділ, сертифікат на виконання таких послуг, бажано досвід роботи.
Системи вентиляції на фермі бувають
На сьогоднішній день для ефективної вентиляції на свинофермі найчастіше застосовують такі види систем:
- Дахове вентилювання;
- Поперечне;
- Тунельна.
Кришна вентиляція у свинарнику
Найчастішим способом вентилювання ферми є даховий тип. Принцип роботи цієї системи полягає у застосуванні природного фактора – вітру, за рахунок сили якого власник зможе заощадити витрати на електроспоживання. Циркуляція повітря забезпечується за рахунок припливних клапанів, що розташовуються на бічних стінах будівлі ферми.
Устаткування, яке підходить для такого процесу:
Ostberg TKH 400 D Black Salda VSV 450-6 L3 Вентс ВКМК 315
Поперечна вентиляція на свинофермі
Цей метод також заснований на природній вентиляції приміщення. Як і на прикладі вище, циркуляція повітряних мас забезпечується припливним повітрям, але різниця у цьому, що тут застосовується вентиляційна установка, якій відведена окрема допоміжна роль. Витяжка відпрацьованого та забрудненого повітря відбувається через вентилятори, встановлені на одній із сторін свиноферми. Таким чином, повітря припливне повітря надходить з вулиці, а витяжка виробляється механічним шляхом для досягнення більш ефективної циркуляції повітря.
Тунельна вентиляція на свинофермі
Цей тип ґрунтується на установці спеціальних жалюзі, через які повітря надходить усередину приміщення. Жалюзі розташовуються на одній із сторін приміщення, протилежної до тієї, на якій знаходиться вентиляційна установка. Завдяки такій конструкції повітря рухається по приміщенню як по тунелю. Вентилятори включаються в тому випадку, якщо швидкості вітру замало для забезпечення оптимального припливу свіжого повітря всередину приміщення.
Кожен об'єкт – унікальний. І для такого приміщення як свиноферма підібрати вентиляційне обладнання самостійно неможливо. Проектувати систему вентиляції для свиноферми необхідно ще на початку ремонтних робіт, тому щоб забезпечити свій бізнес від капітальних втрат, відразу звертайтеся за допомогою до фахівців.
Рекомендації від інженерів компанії Вентбазар
- 100% гарантія якісного мікроклімату в свинарнику - це заздалегідь розроблений, підготовлений проект з вентиляції .
- Грамотний монтаж системи вентиляції дозволить довго та ефективно працювати системі.
- Дотримання необхідного мікроклімату дуже важливе. "Свині скаржитися не вміють, вони просто не набирають вагу".
- Звернутися за консультацією до вентиляційної компанії.
Статті з такою інформацією:
Вентиляція птахофабрики
Вентиляція у стайні
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород