Вентиляція у квартирі. Система вентиляції для квартири
- Вентиляція у квартирі. Варіанти розв'язків.
- Припливна вентиляція у квартирі
- Припливно-витяжна вентиляція квартири з рекуперацією
- Підбір обладнання та оцінка ефективності системи вентиляції
- Вентиляція у квартирі за типами приміщень
Вентиляція у квартирі. Варіанти рішень
- Припливні установки та пристрої;
- Витяжні установки;
- Припливно-витяжні установки із рекуперацією тепла.
- Центральна приточна установка (ПУ), що встановлюється на всю квартиру - монтується приховано і компактно під стелею, на стіну, у вентиляційному каналі-коробі, на лоджії, у коморі, у передпокої або коридорі. Доставляє свіже повітря до всіх житлових кімнат. Витяжка через канали природної вентиляції або витяжними вентиляторами.
Приклади: ПУ ВЕНТС МПА 800 Е1 , ВЕНТС МПА 800 Е1 або SALDA VEGA 700 E. - Компактна або індивідуальна вентиляція припливу: реалізована на бризерах або провітрювачах.
- Припливні пристрої – бризери, для конкретних кімнат монтуються через канали у зовнішній стіні будівлі. Вони подають необхідну кількість мешканців будинку кількість свіжого повітря. Видалення забрудненого повітря – витяжними вентиляторами, а також через канали природної вентиляції.
- Провітрювачі або стінові клапани встановлюються в кожній кімнаті, де потрібна притока свіжого повітря. По витраті повітря, необхідного для кімнат, можуть встановлюватись по одному або парами. Для витяжки встановлюють витяжні вентилятори у ванній та на кухні.
{callback:1} Припливна вентиляція у квартирі
А для найпростішої примусової витяжки встановлюють різні моделі витяжних вентиляторів , спеціально пристосованих для роботи в кухнях, ванних кімнатах або санвузлах.
Приклади: побутові вентилятори для ванної, кухні або санвузла MAICO ECA 100 IPRO або BLAUBERG QUATRO 100 .
Припливно-витяжна вентиляція квартири з рекуперацією
- центральні припливно-витяжні рекупераційні установки (ПВП) – на всю квартиру;
- компактні припливно-витяжні пристрої — побутові рекуператори, що використовуються для організації вентиляції окремих приміщень або всієї квартири.
Переваги центральних ПВУ для квартири:
- контрольована нормативна подача свіжого повітря до всіх житлових кімнат, видалення відпрацьованих повітряних мас із кухні та ванної;
- комплексна обробка повітря, що подається і видаляється (фільтрація, підігрів, охолодження, зволоження, осушення);
- рекуперація тепла – до 80 і вище %, економія коштів на опалення та кондиціювання квартири;
- програмовані економні режими роботи;
- безшумна автоматична робота, з керуванням по датчиках, а також через Wi-Fi;
- оптимальний мікроклімат у квартирі будь-якої пори року.
Приклади: ПВУ MYCOND MV 400 I , ВЕНТС ВУТ 1000 ПЕ ЄС А7 Л або SALDA SMARTY 2X P 1.2 .
На малюнку нижче представлена схема, де виконано стельове розведення повітроводів від припливно-витяжної установки. Вентиляція в квартирі забезпечується ПВУ та двома стіновими клапанами на притоці та видаленні повітря.
Різноманітні конструкції індивідуальних ПВУ - побутових рекуператорів дозволяють невеликими засобами організувати приплив та витяжку повітря в конкретному приміщенні, незалежно від повітрообміну в інших кімнатах квартири.
Особливостями побутових рекуператорів, компактних ПВУ, є:
- простий та швидкий монтаж в отвір через зовнішню стіну будівлі;
- рекуперація тепла (до 80-90%);
- можливість парної установки та координована робота на приплив/витяжку;
- фільтрація повітря;
- автоматичне керування за датчиками вологості, температури та якості повітря;
- наявність зворотного клапана для відсікання зовнішнього повітря.
Як виглядає вентиляція у квартирі, реалізована за допомогою рекуператорів ВЕНТС ТВІНФРЕШ КОМФО РА-50 , видно на малюнку нижче.
До недоліків побутових рекуператорів можна віднести необхідність додаткової організації витяжної вентиляції у ванній, туалеті та кухні, потреба в установці кількох рекуператорів у різних житлових кімнатах, що працюють періодично на приплив або витяжку, або в режимі з рекуперацією, щоб забезпечити всю квартиру свіжим повітрям, а також скоротити втрати тепла через вентиляцію. Вони також мають обмеження для встановлення у високих будинках, а при монтажі необхідно передбачити можливість оснащення пристрою зовнішнім захисним ковпаком.
Приклади рекуператорів парної установки VAILLANT VAR 60/1 D , MAICO MAICO PP 45 RC або BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 PRO .
Рекуператори, що працюють одночасно на приплив та витяжку з утилізацією тепла – різні моделі ПРАНА .
Приклади рекуператорів у широкому асортименті також представлені тут .
Підбір обладнання та оцінка ефективності системи вентиляції
Примусова вентиляція у квартирі неможлива без проведення грамотних професійних розрахунків та підбору обладнання. Досвідчені інженерні та монтажні підрозділи компанії ВЕНТБАЗАР пропонують ефективні та оптимальні за вартістю технічні рішення, запроваджуючи найбільш передове енергоефективне вентиляційне обладнання.Увага! Група компаній ВЕНТБАЗАР пропонує також інші можливості для організації інженерних мереж та контролю мікроклімату в будинку.
Вентиляція у квартирі за типами приміщень
При правильній вентиляції надходити свіже повітря повинен у житлові кімнати, після цього він перетікає на кухню, ванну та санвузол, звідки організовується видалення забрудненого повітря з квартири.
Розглянемо, які показники з подачі та видалення повітря згідно з вітчизняними будівельними нормами прийняті для різних кімнат квартири:
Простіше кажучи, для кожного мешканця будинку в житлові кімнати має надходити до 25 м3 свіжого повітря годину, а з санвузла, ванної чи туалету має віддалятися до 25 – 50 м3/година. За європейськими нормами - приплив свіжого повітря на одну особу в житлових приміщеннях повинен становити від 12 до 25 м3/годину. Ці відомості є важливими для розрахунків продуктивності вентиляційних установок або рекуператорів, вони враховуються при професійних розрахунках вентиляції будівель та при підборі обладнання. Більше розрахунків нормативних показників повітрообміну можна знайти тут.
Можна також навести дані щодо нормативного повітрообміну для окремих кімнат житлового будинку:
- у загальних кімнатах, кухнях-їдалень, спальнях або в кабінеті кратність повітрообміну на приплив повинна становити 0,8 год-1, або до 3 м3 на м кв. площі житлової кімнати;
- витяжка у ванній повинна забезпечувати відведення відпрацьованого повітря в обсязі не менше 25 м3/годину;
- витяжна система в кухні, де найбільше тепло- та вологовиділень від плити, духовки, а також більше джерел забруднень повітря повинна видаляти до 90 м3/год;
- витяжка в туалеті має бути здатною видалити до 25 м3 забрудненого повітря на годину;
- витяжна система вентиляції при суміщеному санвузлі повинна справлятися із забрудненнями та підвищеною вологістю та переносити з приміщення назовні до 50 м3/год.
Висновки
Потрібна вентиляція в квартирі в Києві або області, телефонуйте, ми знайдемо вигідне для Вас рішення, приїдемо на об'єкт і встановимо обладнання в найкоротші терміни.
Інші цікаві статті на цю тему:
При будівництві будь-якого житлового будинку проводиться вентиляційна система (вона ж шахта). Але не завжди вона задовольняє наші запити.
При природній вентиляції мається на увазі, що при різниці тисків і температури повітря в кімнатах всередині приміщення і зовні, виникає перетікання внутрішнього повітря з житлових зон на кухню та ванну, і видалення його у вентиляційні витяжні канали, що проходять усередині квартири.
Ще донедавна про такий пристрій як рекуператор чули небагато, ще менше людей наважувалися встановити цей агрегат у себе в квартирі чи будинку.
На сьогоднішній день майже всі в будинку замінили вікна. Нові склопакети забезпечують комфорт, тепло, а разом із ними нерідко і... підвищену вологість, неприємні запахи та цвіль.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород