Вентиляція ресторану - норма і необхідність
Сьогодні вентиляція ресторану та кондиціювання повітря в залах для відвідувачів та у службових приміщеннях – це звичні атрибути, необхідні для розвитку ресторанного бізнесу та управління комфортом.
Далі йдеться про новий успішний проєкт, коли наша команда запропонувала оптимальне рішення, і за короткий термін впровадила ефективну систему автоматичного контролю мікроклімату ресторану.
Вихідні дані щодо об'єкту
Конкретніше про об'єкт
- Приміщення загальною площею 365 м2, з яких площа кухні близько 65 м2.
- Ресторан займає приміщення на першому та цокольному поверхах 5-ти поверхової будівлі.
- Посадкові місця – у залах як у цоколі, так і на першому поверсі. На першому поверсі – основна зала, з більшою кількістю посадкових місць.
- Основне обладнання кухні знаходиться у цокольному приміщенні (плити, варильні поверхні, парасольки-витяжки, холодильники тощо).
- На першому поверсі розташований бар та дров'яна піца-піч, що є важливим елементом внутрішнього простору ресторану.
Цілі та завдання проєкту
- Забезпечити необхідний повітрообмін для нормальної роботи обладнання та комфортного перебування відвідувачів.
- Організувати ефективну роботу всіх витяжок: щоб надмірні тепловиділення, волога та неприємні запахи ефективно видалялися із зони кухні та піци-печі та не потрапляли до зон, де знаходяться відвідувачі.
- Мінімізувати вплив людського фактору шляхом реалізації автоматизованої системи керування вентиляцією, яка потребує мінімального втручання персоналу.
- Реалізувати проект у визначені терміни згідно з обумовленим бюджетом.
Технічні обмеження, які вплинули на прийняття рішень
При проектуванні системи вентиляції були обмеження – можна було використовувати тільки існуючі вентиляційні отвори та канали. У цьому приміщенні раніше також працював ресторан, тому по фасаду будівлі був прокладений витяжний повітропровід, що виходив на висоту вище покрівлі. Він потребував невеликого ремонту, але без зміни його перерізу. Його заміна (наприклад, збільшення перерізу) призвело б до збільшення вартості проєкту, що було неприйнятним.
Ще одним обмеженням було те, що технічне обладнання не можна було встановити на даху. А велика відстань між припливними та витяжним каналами не дозволила використання будь-яких варіантів рекуперації тепла.
Варіанти технічних рішень, що пропонувались нашими інженерами, обговорювались та узгоджувались із Замовником, дизайнером та з усіма зацікавленими працівниками закладу (технологи, шеф-повар, і т.д.). В результаті проєктування та розрахунків було знайдене оптимальне рішення.
Дії команди
У всьому спектрі виконаних робіт ми можемо виділити кілька етапів:
- 1 етап - узгодження концепції із Замовником – 7-10 робочих днів.
- 2 етап - проєктування та узгодження з дизайнерами технічних та візуальних рішень – 15 днів.
- 3 етап - монтажні роботи – 1,5 місяця.
- 4 етап - пусконалагоджувальні роботи – 2 дні.
Технічна розробка проєкту та візуалізація всіх систем
Проєктування вентиляції ресторану, як і системи кондиціювання, проводилося з урахуванням побажань Замовника та порад дизайнера інтер'єру. Згідно з проєктом, було передбачено загальну витяжну систему з кухонних зонтів та від дров'яної печі. Також при виконанні технічних креслень було враховано думку Замовника щодо вибору вентиляційних решіток та трасування інженерних систем.
Технічні розрахунки виконувались відповідно до чинних норм і правил.
- ДБН В.2.5-67-2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання»,
- ДБН В.2.2-9-99 «Громадські будинки та споруди»,
- ДСТУ Б EN 15243:2015 «Вентиляція будівель. Розрахунок температури приміщень та методи визначення навантажень та енергопотреб для будівель із системами кондиціювання повітря.
Відеоогляд з об'єкту: як ми це зробили
Послідовність робіт
- У цокольному приміщенні встановлена спліт-система з касетним внутрішнім блоком, який розташований по центру зала для рівномірного охолодження. Таке рішення обумовлене геометрією приміщення – квадрат.
- На першому поверсі встановлені чотири окремі спліт-системи з настінними внутрішніми блоками, які краще підходять по дизайну та оптимально розташовані з точки зору посадки відвідувачів та розподілу повітря. Зони, де перебувають відвідувачі, захищені від прямих повітряних потоків від кондиціонерів.
Спліт-системи від всесвітньовідомого виробника Haier - із інверторним управлінням, економні та малошумні, з високими показниками ефективності
Результати робіт
- Припливно-витяжна система вентиляції забезпечує нормальну роботу кухні та комфорт для відвідувачів.
- Повітропроводи та інші елементи системи вентиляції / кондиціонування гармонічно вписані в інтер‘єр ресторану.
- Параметри роботи системи вентиляції підтримуються автоматично.
- Для обігріву приміщення в міжсезоння можна використовувати кондиціонери. Це дозволяє зменшити витрати на опалення.
Висновок
Незважаючи на те, що на ринку безліч варіантів обладнання та рішень, отримати очікуваний мікроклімат більш ніж реально. І отримані результати – це лише початок та мала частина можливого.
Замовник задоволений результатом. Тепер він може зосередитись лише на розвитку власного бізнесу, а рівень комфорту закладу, створений у т.ч. за рахунок систем вентиляції та кондиціювання дозволить підвищити відвідуваність ресторану.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород