Лікувальні заклади: очищення та знезараження повітря
У будь-якому приміщенні з людьми потрібно приділяти належну увагу якості повітря. Особливо гостро це питання стосується лікувальних закладів, адже саме в таких будинках мешкає достатня кількість різноманітних вірусів, бактерій, а також люди у будівлі часто мають ослаблений імунітет. Якісна робота вентиляції – один із найголовніших факторів, який позитивно вплине на чистоту повітря та не дасть жити внутрішньолікарняним інфекціям. Правильно планувати та проектувати схеми вентиляції та кондиціювання можливо для нових лікувально-профілактичних закладів, а який вихід існує для старих будівель?
Вентиляція у ЛПУ: ситуація сьогодні
Часто в будівлях лікувально-профілактичних установ, які були збудовані ще в минулому столітті, система вентиляції або потребує капітального та дорогого ремонту, або спроектована неписьменно, або взагалі її немає. Часто в підвальних приміщеннях лікарні є грибок, внаслідок чого система вентиляції перетворюється на джерело забруднення повітря.
Щоб підтримувати стабільний температурний режим у приміщеннях, багато ЛПЗ встановили на вікна склопакети, які разом із непрацюючою вентиляцією повністю призупинили процес повітрообміну, підвищилася вологість повітря. Через це у повітрі збільшилася концентрація хімічних (дезінфікуючих та лікарських) речовин, а також у приміщеннях почала активно розвиватися цвіль.
Для того, щоб хоч якось очистити повітря та продезінфікувати його, у лікувально-профілактичних закладах застосовують найчастіше відкриті бактерицидні лампи, трохи рідше можна зустріти й бактерицидні рециркулятори. Свого часу бактерицидні лампи стали справжнім порятунком, зараз можна з упевненістю сказати, що таке обладнання не може впоратися з знезараженням повітря. Озон, який виділяється в процесі роботи лампи, стає сприятливим середовищем для розвитку певного типу небезпечних бактерій, а також є токсичним газом, велика кількість якого є шкідливою для людини. та й медперсоналу працювати з бактерицидними лампами нелегко – під час роботи лампи людей у приміщенні не має бути.
Чищення повітря можливе?
У невеликій статті складно розглядати всі можливі шляхи вирішення завдання щодо знезараження повітря в ЛПЗ, що знаходяться у старих будівлях. Єдине, що можна стверджувати – ці рішення є. Відразу варто зазначити, що медичні установи не можуть через обмежене фінансування з боку держави повністю переобладнати систему вентиляції та кондиціювання, тому питання очищення повітря необхідно вирішувати альтернативними методами.
Сьогодні існує можливість використовувати різноманітні автономні безпечні та енергоефективні системи очищення повітря. Досить якісною та корисною є розробка технології очищення та знезараження повітря на основі фотокаталізу.
Цікаві теми на подібну тему:
Як правильно організувати вентиляцію у стоматології
Актуальне питання: скільки повітря потрібно людині?
Якісний мікроклімат за мінімальних витрат енергії
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород