Як розрахувати вартість вентиляції квартири
Вартість вентиляційного обладнання та послуг із встановлення пристроїв залежить від поставленого завдання та матеріальних можливостей замовника, від складності планування та існуючої схеми вентиляції. В даний час, коли людина проводить майже весь час у приміщенні - на роботі, вдома, в супермаркеті, - вимоги до якості повітряного середовища постійно зростають, адже від цього залежить здоров'я і якість життя людей.
Все частіше господарі квартир вважають за важливе організувати комфортні кліматичні умови у своєму житлі. Для дитячої кімнати потрібні більш нагріте і чисте повітря, у спальні батьків можливо люблять прохолоду, на кухні потрібне ефективне очищення повітряних мас, а у ванній їх осушка. Якщо проектна вентиляція будинку не задовольняє потрібним вимогам, все частіше виникає потреба в організації або модернізації примусової вентиляції квартири.
Можливі технічні рішення та їх вартість
Загальна вартість вентиляції зазвичай складається з вартості вентиляційних пристроїв, повітроводів, кріплень, вартості монтажних та пусконалагоджувальних робіт.
1. Найпростішим варіантом покращення якості повітряного середовища у квартирі є встановлення стінових провітрювачів для надходження свіжого повітря та витяжних вентиляторів (з регуляторами або без) у санвузлі та кухні для видалення забруднених повітряних потоків.
Недоліки такої системи - втрати тепла взимку і мала ефективність влітку при високих температурах зовнішнього повітря і невеликий (до 40-50 м куб. на годину) продуктивності кожного провітрювача.
Ціна 2-х малопотужних вентиляторів та 2-3 припливних пристроїв невисока, роботи з монтажу та виконання отворів нескладні.
Ціна питання – до 3000грн на 3 кімнатну квартиру.
2. Застосування припливно-витяжних стінових провітрювачів з рекуперацією дасть реальніший результат по
продуктивності та якості повітря, що подається в приміщення. Тут повітря не тільки подається вентилятором і фільтрується, але й підігрівається повітрям, що виходить, чим значно зменшує тепловтрати з приміщень.
Переваги - простота, зручність, економія електроенергії, зменшення вологості та очищення повітря.
Ціна установки обладнання (2-3 провітрювачі, витяжні вентилятори плюс монтаж) на квартиру – 7,5-8,7тис. грн.
Існує безліч варіантів використання місцевих вентиляційних пристроїв невеликої потужності.
3. Більш професійним підходом для контролю клімату у всій квартирі буде застосування припливної моноблочної установки з розведення повітроводів по всій квартирі, видалення повітря здійснюють витяжні вентилятори в санвузлі та на кухні. Наявність автоматичного управління забезпечує більш високий рівень комфорту та контроль клімату в квартирі. Така система коштуватиме замовнику 18,5-25,5 тис. грн.
4. Використання припливно-витяжної установки з рекуперацією дозволяє не тільки вирішити завдання управління кліматом у кожній кімнаті, але й дозволить робити це з максимальною економією електроенергії та мінімальними тепловтратами. Переваги - рекуператор повертає тепло внутрішнього повітря назад у приміщення, повітряні маси, що надходять, піддаються очищенню і фільтрації, відбувається суттєва економія коштів на нагрівання повітря, що надходить. Такий варіант з автоматичною підтримкою параметрів клімату у приміщеннях, програмуванням роботи та вибором найбільш енергозберігаючих режимів є найсучаснішим рішенням для забезпечення якісних показників клімату у квартирах.
Така припливно-витяжна установка, в комплекті з повітропроводами, ґратами, вентиляторами, включаючи роботи з монтажу та налагодження, в залежності від потужності коштуватиме від 30 до 45,5 тис.грн.
Звичайно, кожен об'єкт індивідуальний і розрахунок повинен враховувати конкретні умови у кожній квартирі. Вартість обладнання, що пропонується безліччю виробників, сильно відрізняється в залежності від якості та функціональних можливостей і залежить від поточного курсу валют. Тому всі наведені цифри мають ознайомлювальний характер і підлягають уточненню.
Інші цікаві статті на цю тему:
Ми поговоримо про те, які можуть бути варіанти вирішення питання, коли в квартирі нема чим дихати. Скільки це може коштувати, які переваги тієї чи іншої системи.
Як зробити проект з вентиляції або кондиціювання: послідовність, поради та допомога у розрахунках.
Для людини життєво необхідно забезпечувати надходження свіжого повітря до будинків, де вона живе, працює або проводить вільний час. Скільки потрібно повітря людині залежно від типу приміщення - про це читайте далі.
На сьогоднішній день майже всі в будинку замінили вікна. Нові склопакети забезпечують комфорт, тепло, а разом з ними нерідко і... підвищену вологість, неприємні запахи та цвіль.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород