Як правильно підібрати та вибрати побутовий рекуператор

Що таке рекуператор? Про важливість вентиляції та енергоефективність
- це незалежна енергозберігаюча вентиляція одного або кількох приміщень;
- зручне регулювання продуктивності;
- відсутність шуму, пилу та газів з вулиці;
- немає затхлого сирого та перенасиченого CO2 повітря;
- це очищене та безпечне повітря;
- регулювання вологості повітря, більш комфортні та здорові умови мікроклімату.

Як вибрати рекуператор для дому: критерії вибору
- Розрахункова продуктивність: важливо підібрати пристрій із оптимальною продуктивністю для вашого будинку чи квартири.
- Енергоефективність: високий коефіцієнт рекуперації означає мінімізацію втрат тепла, що дозволяє заощаджувати на опаленні взимку та кондиціонуванні – влітку.
- Схема роботи рекуператора: оцінюються витрата повітря на приплив та витяжку, а також витрата повітря у режимі рекуперації.
- Схема системи вентиляції: визначають необхідну кількість рекуператорів для вентиляції одного або кількох приміщень, враховують наявність витяжної вентиляції на кухні та санвузлі.
- Смарт управління: наявність датчиків CO2, VOC, вологості, дозволяє автоматично регулювати роботу вентиляції; управління пристроями з пульта ДК, з панелі на пристрої або через Wi-Fi-зі смартфона істотно розширює зручність для користувача та сприяють економії енерговитрат.
- Тиха робота: якщо пристрої можуть працювати з рівнем шуму до 30 дБА, тихий сон та продуктивний відпочинок забезпечені. Важлива можливість регулювання роботи пристрою на низький рівень шуму.
- Додаткові функції та безпека: очищення повітря та контроль вологості сприяють усуненню плісняви та хвороботворних мікроорганізмів. Повітряне середовище буде здоровим та безпечним.
- Екологічність: якісні матеріали, надійні компоненти та безпечні для довкілля комплектуючі притаманні високоякісній сертифікованій продукції.
Як підібрати рекуператор за конструкцією: типи та особливості схем роботи
Рекуператори відрізняються конструктивно, кожен з яких має свої особливості та переваги. Існує кілька основних схем роботи таких пристроїв.
Реверсивні рекуператори
В таких пристроях використовуються ентальпійні теплообмінники-регенератори, що прекрасно накопичують тепло, та реверсивні вентилятори, які можуть працювати в режимі рекуперації: поперемінно 60 -70 секунд - приплив, 60 -70 секунд - витяжка, а також постійно на приплив або витяжку. Це дозволяє підтримувати оптимальний повітрообмін у будь-яку пору року. Звичайно, працюючи в реверсивному режимі з рекуперацією, у такого рекуператора продуктивність вентиляції вдвічі менша.
Протипотокові рекуператори
У таких пристроях повітряні потоки припливу та витяжки проходять постійно окремими каналами в протилежних напрямках, не змішуючись і не перетинаючись. Матеріал теплообмінника (мідь чи алюміній) забезпечує відмінну передачу теплової енергії від теплого потоку - холодному. Влітку спека не проникає в будинок, взимку - тепло повітря, що йде, майже повністю передається припливному потоку.
Як розрахувати потужність рекуператора: норми повітрообміну для різних приміщень
Правильний розрахунок потужності рекуператора залежить від кількох факторів, включаючи обсяг приміщення та норми повітрообміну, встановлені для різних типів приміщень.
Норми повітрообміну регулюються санітарними та будівельними стандартами, які гарантують оптимальні умови мікроклімату у житлових чи громадських приміщеннях.
Для різних кімнат квартир та будинків нормативами для вибору продуктивності рекуператорів прийнято такі показники:
- норма подачі свіжого повітря на одну особу в житлових приміщеннях за національними стандартами залежно від зовнішніх умов та кількості джерел забруднень повітря – 20-50 м3/год, а за європейськими нормами – 20-35 м3/год на кожну людину;
- кратність повітрообміну в приміщенні - 1-1,8 рази на годину, або до 3 м3/годину на 1 м2 площі житлових кімнат квартири при висоті кімнат 2,5 м (для спальні, вітальні або дитячої кімнати).
Для кожного приміщення обчислюються обидва показники, потім вони порівнюються і визначальним стане вищий показник.
Наприклад: для спальні площею 15 м2 потрібно подача 3 х 15 = 45 м3/годину, або для двох людей у спальні необхідно подати свіжого повітря 30 х 2 = 60 м3/годину. Для визначення продуктивності рекуператора вибираємо показник 60 м3/годину.
Система вентиляції в будинку або квартирі повинна подавати трохи більшу кількість повітря в житлові кімнати, щоб забезпечити перетікання повітря та видалення відпрацьованого та вологого повітря у витяжні канали на кухні, у ванній або туалеті.

Унікальні можливості побутових рекуператорів: смарт-управління та очищення повітря


Потрібен рекуператор: як вибрати модель для спальні чи дитячої? Де краще встановити рекуператор?
- Рівень шуму. При виборі моделі для спальні або дитячої особливої уваги слід приділити рівню шуму. Для цих приміщень підійдуть пристрої з низьким рівнем шуму - до 30 дБА і можливістю регулювання продуктивності. Обов'язково передбачається теплоізоляція навколо корпусу пристрою та герметизація зазорів у стіні будинку. У більшості моделей передбачена шумоізоляція.
- Місце встановлення. Рекомендується встановлювати рекуператор у місці, де повітря вільно циркулюватиме — наприклад, недалеко від вікна, у верхній частині зовнішньої стіни.
- Особливості монтажу. Крім того, враховуються особливості електропідключення рекуператорів та способи монтажу корпусу пристрою. Конструкція рекуператора розрахована на встановлення під нахилом у зовнішню стіну певної товщини – 300-600 мм. Для пробивання каналу у зовнішній стіні використовуються різні способи, але краще залучити фахівців із установкою для алмазного буріння. Вони все зроблять акуратно, швидко та чисто.
- Особливості управління. Слід знеструмити приміщення до проведення монтажних робіт та прокладання прихованої електропроводки до настінної панелі керування. Для моделей із бездротовими пультами потрібна лише розетка для підключення живлення до рекуператора. Для Вай-Фай управління – наявність домашньої мережі інтернет.
Як вибрати рекуператор за способом монтажу та плануванням будинку
- У стіну. В основному всі побутові рекуператори монтуються в наскрізний отвір у зовнішній стіні будівлі.
- Під стелею. Напівпромислові або промислові моделі кріпляться під стелею, і до них може приєднуватися розгалужена система повітроводів - доводчиків для подачі та видалення повітря.
- Поверховість, необхідність вітрозахисту. Деякі моделі мають обмеження щодо встановлення у висотних будівлях. Для виконання із зовнішніми захисними кришками потрібно передбачити можливість їх монтажу зсередини будівлі або за допомогою техніки для висотних робіт зовні будівлі.
- Планування. Для вентиляції окремої кімнати може бути достатньо одного рекуператора. Для кількох кімнат потрібен розрахунок, і встановлення по парах реверсивних моделей у житлових кімнатах, або кількох протиточних моделей, плюс витяжка на кухні та в санвузлі.
- Перевага подачі повітря до житлових кімнат. Для вільного перетікання повітря з житлових приміщень на кухню і ванну потрібно мати двері з отворами внизу або щілини під дверима. Враховується також постійна або періодична робота та продуктивність витяжних вентиляторів у ванній та санвузлі, у витяжному парасолі на кухні.
Швидкий та безпечний, і, головне, безпомилковий монтаж краще довірити фахівцям із встановлення та налагодження вентсистем. Рекомендуємо на допомогу наших монтажників, професіоналів з величезним досвідом.
Скільки потрібно рекуператорів у будинку? Де не можна ставити рекуператор?
- дізнаємося загальний обсяг кімнати (житлових приміщень) V, м3;
- визначаємо необхідний обсяг подачі свіжого повітря в режимі рекуперації: об'єм V множимо на кратність повітрообміну (0,6 - 1,8);
- за цим показником вибираємо модель чи пару моделей – у разі реверсивної схеми роботи.
Де не можна встановлювати рекуператор?
Як підібрати рекуператор для спортзалу чи офісу. Особливості моделей для застосування у громадських будівлях
При виборі побутового рекуператора слід враховувати кілька важливих факторів:
- Продуктивність у режимах рекуперації та припливу-витяжки, регулювання продуктивності.
- Площа вентильованого приміщення та кількість людей у ньому.
- Допустимий рівень шуму та енергоспоживання.
- Функції очищення повітря, наявність заслінки.
- Зручність керування, можливість віддаленого контролю.
- Особливості монтажу зсередини та зовні будівлі: зовнішній ковпак або грати.
- Обслуговування пристрою та його довговічність.
- Оптимальність ціни відповідно до функціоналу пристрою.
Щоб вентиляція була ефективною, потрібен грамотний розрахунок продуктивності та кількості пристроїв із врахуванням планування будівлі.
При виборі враховується також дизайнерське виконання моделей рекуператорів, зручність та можливості світлової індикації, а також можливі способи керування рекуператором.
В офісних приміщеннях є багато тепловиділень від техніки та працюючих співробітників, у спортзалі є надлишки тепла та вологи. Для мінімаркету, класу школи чи кімнат у дитячому садку варто врахувати кілька факторів: кількість людей, вологість повітря та кількість забруднюючих речовин або CO2.
Всі ці фактори враховуються при виборі децентралізованих вентиляційних установок. Важливо звернути увагу на пристрої з високою енергоефективністю та смарт-керуванням, оскільки вони допоможуть скоротити експлуатаційні витрати в умовах постійної роботи.
Свіже повітря з Ventbazar: чому вибрати рекуператор у нас – це вигідно та надійно?
З нами ви отримуєте більше, ніж просто рекуператор - ви вибираєте комфорт, здоров'я та благополуччя для вашого будинку чи офісу.
Наш багаторічний досвід, кваліфікація та поважне ставлення до кожного клієнта допомагають знаходити найкращі рішення, які роблять ваше життя кращим, а бізнес — більш прибутковим. Ми пишаємось тим, що безліч задоволених замовників продовжують співпрацювати з нами, довіряючи нам створення ідеального мікроклімату.
Коли вам потрібне свіже повітря вдома, ви дбаєте про близьких чи співробітників, а також прагнете найкращих умов для бізнесу, Ventbazar завжди прийде на допомогу. Ми підберемо вигідне за ціною рішення, використовуючи сучасні технології для максимального енергозбереження та комфорту. Надійні рекуператори від провідних брендів, таких як Vents, Aspira, Blauberg та Prana, гарантують високу ефективність, бездоганність у роботі та естетичну досконалість.
Зверніться до наших фахівців за професійним розрахунком повітрообміну, проектуванням системи вентиляції та кваліфікованим монтажем. Ми зробимо все, щоб ваш вибір був ідеальним!
Рекуператор ефективно працює в спеку, оскільки не тільки здійснює вентиляцію, але і знижує температуру зовнішнього повітря, охолоджуючи його потоком, що виходить. Тим самим підтримується комфортний мікроклімат у приміщенні.
Рекуператор - не кондиціонер, але влітку він допомагає зберегти прохолоду в приміщенні за рахунок охолодження зовнішнього повітря відпрацьованим повітрям, що виходить. Взимку – температура повітря всередині кімнат при працюючих рекуператорах та ефективному опаленні майже не знижується.
До недоліків рекуператорів можна віднести необхідність регулярного обслуговування або заміни фільтрів, а також можливість підвищення рівня шуму в залежності від інтенсивності роботи моделі. Продуктивність одної моделі може бути достатньою для одної кімнати, але для кількох кімнат потрібно встановити кілька рекуператорів.
ККД рекуператора залежить від його типу та конструкції. Протипотокові рекуператори мають більш високий ККД порівняно з реверсивними пристроями, оскільки вони забезпечують більш ефективний теплообмін та більшу витрату повітря в режимі рекуперації.
Чому ми?

9 років досвіду в сфері ОВіК

Працюємо на принципах «win-win»

Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект

З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий

Більш 400 реалізованих об'єктів

Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород