Канальні вентилятори
Популярні моделі у цій категорії
Новинки в категорії
Відгуки: Канальні вентилятори
Канальний вентилятор: призначення та застосування
Канальні вентилятори - головні елементи систем вентиляції, призначені для примусової подачі свіжого та/або витяжки відпрацьованого повітря у побутових, адміністративних чи промислових будівлях.
Розподіл та циркуляція повітря по окремих зонах або приміщеннях здійснюється завдяки приєднанню канальних вентиляторів до системи круглих, квадратних або прямокутних повітроводів. Тому залежно від перерізу повітряних каналів розрізняють круглі або прямокутні канальні вентилятори.
У комплекті з канальними вентиляторами та повітроводами встановлюються шумоглушники, рекуператори, нагрівачі та охолоджувачі (водяні або фреонові), осушувачі/зволожувачі, фільтри, клапани, автоматика керування та розподільна арматура.
В інтернет-магазині Вентбазар, Київ, ви знайдете найвигідніші ціни, щоб підібрати та купити всю комплектацію для вентсистеми вашого об'єкту.
Що потрібно враховувати при виборі канального вентилятора
Основною характеристикою вентилятора є його продуктивність або витрата повітря, що означають, скільки кубометрів повітря подається (або видаляється) в одиницю часу. Підбір комплектуючих, включно з канальним вентилятором, здыйснюють на основі проекту, що розробляється під об'єкт.
- Вентилятори для круглих каналів найчастіше застосовують у системах побутової та напівпромислової сфери.
- Вентилятори для прямокутних каналів - найвигідніші у продуктивних промислових системах вентиляції, де потрібний солідний тиск повітря і є розгалужена мережа повітроводів. Вони незамінні, коли необхідно переміщати не вибухонебезпечні повітряні маси або парогазові суміші з великою кількістю домішок або з високим рівнем вологості на довгі відстані.
Види канальних вентиляторів, де і як їх застосовувати
Особливості конструкції та різноманітність виконань пояснюються їх сферами застосування та монтажем у системі повітряних каналів для розподілу потоків повітря у приміщеннях.
Канальні вентилятори за продуктивністю поділяють на побутові та промислові.
- У ванних кімнатах, санвузлах, на кухнях будинку або квартири, в офісах, на складі або супермаркеті на приплив або витяжку потрібні круглі осьові канальні моделі. Діаметр під'єднаних повітроводів від 80 до 315 мм.
- У комерційній та напівпромисловій вентиляції застосовують потужніші осьові вентилятори для круглих повітроводів з діаметром приєднання 350 -710 мм.
- Більш продуктивні прямокутні вентилятори промислової серії - з приєднанням до прямокутних (квадратних) повітроводів, у різних напрямках, що зручно при розведенні мереж подачі та видалення повітря в кількох приміщеннях. Розміри каналів прямокутної форми, що під'єднуються, від 300х150 до 1000х500 мм, максимальний розмір квадратного повітроводу — 1020х1020 мм.
Де і коли потрібно використовувати канальну вентиляцію в промисловості та побутовій сфері
- Круглі канальні вентилятори застосовують для вентиляції: житлових будівель, автопаркувань, складів, гаражів, цехів, супермаркетів, теплиць, офісних приміщень, винних погребів, ресторанів, кінозалів та спортивних об'єктів.
- Прямокутні канальні вентилятори підходять для вентиляції: багатоповерхових будівель, торговельно-розважальних комплексів, виробничих будівель чи цехів, кухонь, пекарень, ресторанів, тепличних господарств, автосалонів, офісних будівель тощо.
Найкращий канальний вентилятор. Рейтинг від експертів Вентбазар.
Які з вентиляторів мають найбільший попит? Пропонуємо найбільш надійні та затребувані.
Топ-п'ять моделей вентиляторів для круглих повітроводів:
Топ-п'ять моделей вентиляторів для прямокутних (квадратних) повітроводів:
В онлайн магазині Ventbazar можна підібрати потрібну модель за продуктивністю для будь-якої сфери застосування. Тут Ви зможете купити за найвигіднішою ціною під монтаж передбачені проектом моделі та супутні комплектуючі.
Топ 3 брендів-виробників канальних вентиляторів:
- Вентс — флагман вітчизняного ринку вентобладнання;
- Soler&Palau — всесвітньо відомий іспанський бренд з випуску вентобладнання;
- Systemair — шведський гігант у сфері промислової вентиляції.
Особливості конструкції осьових та відцентрових моделей
Будь-який канальний вентилятор має електродвигун, що обертає лопаті робочого колеса або крильчатку, корпус, де кріпиться двигун, патрубки для під'єднання повітроводів та автоматику керування.
- У осьових (аксіальних) моделей повітря переміщається лопатями в напрямку, що збігається з віссю обертання двигуна. До цієї категорії належать безліч побутових моделей: канальні витяжні вентилятори, осьові канальні вентилятори для подачі повітря, тихі канальні вентилятори для спальні, офісу, вентилятори для витяжки відпрацьованого повітря з кухні, ванної, у маркеті або вітальні. Круглі осьові канальні вентилятори застосовують у системах вентиляції з невеликою протяжністю повітроводів, з низькими аеродинамічними опорами. Ціна таких моделей нижча, ніж у відцентрових.
- У відцентрових (або радіальних) вентиляторах повітря забирається через вхідний отвір, а після прискорення лопатками робочого колеса (ротора), що обертається, відцентровою силою відкидається до периметру спірального корпусу до вихідного отвору, перпендикулярного до напрямку забору повітря. Залежно від напору, що розвивається, розрізняють відцентрові вентилятори високого, низького і середнього тиску. Це враховують при розрахунках, коли необхідно переміщати повітряні маси на великі відстані чи долати місцеві опори системи воздуховодов.
Лопаті осьових вентиляторів (3-6 штук) мають ідеальну аеродинамічну форму для роботи з найменшим шумом та максимальною продуктивністю.
Є конструкції надійних канальних вентиляторів із зовнішнім ротором. Геометрія з лопатками загнутими вперед чи назад використовується для роботи у прямому та реверсивному напрямках. У радіальних вентиляторів із загнутими вперед лопатками менше частота обертання, менші розміри та менший шум. Радіальні моделі із загнутими назад лопатками працюють на 20% економніше, з більшою витратою.
Як правильно підібрати канальний вентилятор? Норми повітрообміну
При виборі потрібної комплектації необхідний професійний підхід та знання в галузі впровадження вентиляційного обладнання. Основними параметрами для підбору є витрата повітря, тип двигуна (AC або EC), рівень шуму, ступінь захисту, енергоспоживання, тип автоматики управління та спосіб монтажу.
Система вентиляції повинна забезпечити необхідний за нормами повітрообмін кожного типу приміщення. Від цього залежать комфортні та безпечні умови для роботи чи відпочинку людей.
Приклад: Для офісного приміщення необхідно забезпечити 6-8 кратний повітрообмін. Об'єм кімнати - 50 м3. Вентилятор повинен подати від 6х50 до 8х50 кубометрів повітря на годину. Для такого приміщення можна вибрати та купити тихий вентилятор для круглих повітроводів з витратою до 400 м3/год.
Нормативні дані щодо кратності повітрообміну представлені в таблиці.
Тип приміщення | Кратність |
Офіс | 6-8 |
Ванна кімната, душова | 3-8 |
Ресторан, бар | 6-10 |
Спальня | 2-4 |
Магазин | 8-10 |
Кафетерій | 10-12 |
Туалет в будинку, квартирі | 3-10 |
Житлова кімната | 3-6 |
Їдальня | 8-12 |
Трохи історії про вентилятори
Необхідність подачі свіжого повітря в приміщення, де постійно перебували люди, дозріла ще за часів стародавнього Єгипту та середньовіччя. Ця проблема спочатку вирішувалася за рахунок природної вентиляції через витяжку забрудненого повітря у вентиляційні шахти чи канали. Пізніше у житлових будинках та громадських будівлях вимоги до чистоти повітря стали зростати, виникла потреба у примусовій вентиляції.
Фактично, перший вентилятор був застосований в 16-му столітті в палацах східних правителів. Далі в 17 столітті в Англії був створений перший робочий осьовий вентилятор, і вже в 1906 був представлений новий вид осьового вентилятора.
І лише 1970 року шведським винахідником Гансом Остбергом було створено перший канальний вентилятор. Остберг надалі організував велике виробництво, відоме по всьому світу, і яке зараз випускає продукцію під власним брендом.
Канальний вентилятор – конструкція, монтаж, експлуатація
Конструкція
- Побутові канальні вентилятори для витяжки та подачі повітря мають корпус металевий або із міцного пластику, крильчатки осьового або радіального типу. Вони малошумні та економні з енергоспоживання. Безшумні моделі (наприклад, серії Вентс ТТ Сайлент або Silent від Солер Палау) відрізняються покращеною звукоізоляцією корпусу.
- У промислових моделей – міцний металевий корпус, двигун та робоче колесо розраховані на тривалу роботу, є захист від корозії та перевантажень, є виконання моделей для важких умов експлуатації, для переміщення різних газових сумішей та забрудненого повітря. Працюють вони продуктивно, але з більшим шумом.
Є виконання з асинхронними (AC) двигунами та перемикачами швидкості обертання та з енергозберігаючими EC-двигунами із зовнішнім ротором, економні в роботі та гнучкі в управлінні (з плавним регулюванням швидкості обертання за допомогою сигналу напругою 0-10 В). Ціна на EC-вентилятори, звичайно, вища, але швидко окупається за рахунок економії витрат енергії.
Купити найсучаснішу модель з низьким енергоспоживанням вам допоможуть менеджери Вентбазар, Київ.
Монтаж
Канальні вентилятори можуть монтуватися в різних положеннях, приєднуватися до системи повітроводів або кріпитися на стіну. Встановлюються приховано за підвісною стелею або у нішах, разом з іншими елементами систем вентиляції та кондиціонування, або відкрито під високими стелями комерційних чи промислових споруд.
Якщо потрібний монтаж, звертайтеся!
Експлуатація та сервіс
Канальні вентилятори для витяжки або припливні, а також промислові канальні вентилятори розраховані на довгу і бездоганну роботу, тому їх способи встановлення та конструкція найчастіше передбачають зручне розбирання та можливість доступу для чищення та обслуговування без від'єднання повітроводів.
У каталозі Вентбазар представлено багато моделей продуктивних та тихих вентиляторів канальної установки для дому, офісу чи квартири. Потрібно купити безшумний канальний вентилятор Вентс або Солер Палау для надійної витяжки на кухню, санвузол або для ванної з доставкою по Україні?Рекомендації від Вентбазар:
- Вентс ТТ Сайлент-М 100;
- ВЕНТС ТТ САЙЛЕНТ-М 150;
- Soler&Palau TD-250/100 SILENT T;
- Soler&Palau TD-350/100-125 SILENT ECOWATT.
Потрібен проект енергоефективної системи контролю мікроклімату для виробничого цеху, складу, громадського будинку чи будинку? Звертайтесь до Ventbazar, Київ: у нас досвідчені фахівці з величезним досвідом, найкраще обладнання ОВіК за вигідними цінами з доставкою по Україні, з гарантією від виробника.
Переваги та недоліки канальних вентиляторів
Переваги | Недоліки |
Величезний вибір моделей, безшумні виконання. | Ціна на моделі з EC-двигунами вища. |
Довговічність, надійність, ідеальне співвідношення ціна-якість. | Необхідний професійний розрахунок для підбору. |
Невеликі габарити, універсальний монтаж. | Для монтажу систем потрібні спеціалісти. |
Різноманітність AC та енергоефективних EC-вентиляторів | |
Управління: перемикач, трансформатор, EC-контролер, централізоване, за таймером, датчиками вологості, температури, якості повітря. |
Часті питання про канальні вентилятори