Якісна вентиляція ресторану - запорука успіху бізнесу
При відкритті ресторану здається все просто - знайшов приміщення, знайшов персонал, зробив гарний інтер'єр, запустив процес, відкоригував щось і отримуєш продажі. Власне, так. Але, якщо копнути глибше, виявляється, існує ще безліч вихідних умов. Наприклад, створення правильного мікроклімату. Потрібно враховувати велику кількість параметрів.
Подробиці про них ми розповімо у цьому рішенні нижче.
Вихідні дані щодо об'єкту
Конкретніше про об'єкт
- Ресторан знаходиться у підвальному приміщенні 5 поверхової новобудови, витяжний та припливний повітропроводи закладені в проєкті забудови та виведені на дах. Монтаж вентиляційного обладнання та зовнішніх блоків кондиціонування дозволяється тільки на даху. Ресторан розрахований на 60 місць. Загальна площа кухні та залу – 260 м2. Кухня від зали відділена негерметичною перегородкою.
- Приміщення без внутрішніх оздоблювальних робіт. Паралельно з монтажем систем вентиляції/кондиціонування виконувалися загально-будівельні роботи та монтаж інших інженерних мереж (водопостачання, опалення, освітлення і т.д.).
- Замовник звернувся до нас з планами приміщення, напрацюваннями по розташуванню обладнання кухні, бару та столиків у приміщенні; із загальною концепцією щодо дизайну та стилістики; надав інформацію щодо наявної електричної потужності, яку можна використовувати на потреби вентиляції / кондиціонування.
Цілі проєкту
- Для економії експлуатаційних витрат впровадити припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією теплової енергії і з контролем температури припливного повітря. Наявність рекуперації дозволяє не тільки зменшити витрати на роботу системи вентиляції у зимовий період, а і зменшити потреби в загальній електричній потужності для роботи системи.
- Окремо розрахувати і змонтувати примусову витяжну вентиляцію в санвузлах закладу.
- Встановити систему кондиціювання повітря з високою ефективністю і з можливістю роботи на обігрів в опалювальний період.
Технічні обмеження, що вплинули на прийняття рішень
Приміщення ресторану розташоване у підвалі 5-ти поверхової будівлі, а все обладнання дозволялося розміщувати тільки на даху.
При прокладанні повітроводів потрібно було урахувати дизайнерські вимоги по оформленню приміщень для відвідувачів.
У приміщенні кухні дозволявся прихований монтаж повітроводів, в залах – відкритий монтаж повітроводів та комунікацій.
На етапах розробки концепції та проєктування систем вентиляції та кондиціювання наші інженери враховували всі ці умови та узгоджували свої рішення із Замовником. Вони запропонували унікальне технічне рішення на базі обладнання компанії, що вирішує весь комплекс завдань з найменшими експлуатаційними витратами.
Етапи робіт
Розробка проєкту
Щоб припливно-витяжна вентиляція працювала правильно, розрахунок та проєктні роботи були виконані досвідченими ліцензованими спеціалістами нашого проєктного підрозділу.
В ході проєктних робіт ураховувалися вимоги відповідних будівельних стандартів щодо вентиляції та кондиціювання у закладах громадського харчування:
- ДБН В.2.5-67-2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання»;
- ДБН В.2.2-9-99 «Громадські будинки та споруди»;
- ДБН В.2.2-25:2009 «Будинки та споруди. Підприємства харчування. (Заклади ресторанного господарства)»;
- ДСТУ Б EN 15243:2015 «Вентиляція будівель. Розрахунок температури приміщень та методи визначення навантажень та енергопотреб для будівель із системами кондиціювання повітря
Відеоогляд з об'єкта - як ми це зробили
Дії команди
- пароконвектомат (розміри зонта 1400х1200мм);
- варильна електрична поверхня (розміри зонта 1400х1200мм);
- вугільна піч-хоспер (розміри зонта 1000х1200мм).
1. На даху встановлена припливно-витяжна установка VENTUS VVS 040 (VTS, Польща) (габарити 2600Дх1100Шх1400В, мм). Вбудовані частотні перетворювачі вентиляторів дозволяють відбалансувати систему відповідно до проєкту. Установка оснащена гліколевим рекуператором для утилізації тепла витяжного повітря. У витяжному та припливному каналі знаходяться теплообмінники, в яких циркулює пропіленгліколь. У витяжній секції установки гліколь нагрівається за рахунок витяжного повітря, а у припливній секцій гліколь нагріває припливне повітря. Циркуляцію гліколю забезпечує циркуляційний насос Wilo TOP-S.
Розрахункова потужність рекуператора – 30 кВт – це означає, що при -22℃ вуличного повітря ми економимо в годину 30 кВт‧год енергії. Влітку рекуператор не працює (вимикається автоматично по зовнішній температурі).
Вартість припливно-витяжної установки VVS 040 (VTS) в описаній комплектації: 8500 $
Відзначимо! Використання пластинчастого рекуператора у припливно-витяжних системах закладів харчування дуже проблематичне через значну кількість жиру у витяжному повітрі. Жир залишається на пластинах рекуператора і рекуператор дуже швидко втрачає свою функцію та потребує чистки, адже зменшується тяга у витяжному каналі. В залежності від завантаженості кухні рекуператор може потребувати очистки навіть раз на тиждень.
Результати робіт
Власник ресторану дуже задоволений отриманим результатом та співпрацею з нашою командою. Успішно реалізований новий унікальний проєкт із найкращими показниками щодо енергоефективності:
- тепер у ресторані налагоджений якісний та ефективний повітрообмін не тільки в усіх важливих зонах з відвідувачами, а і в допоміжних приміщеннях, і робочих зонах для персоналу кухні;
- гарантована безпечна експлуатація роботи вугільної печі;
- розумно контролюються параметри мікроклімату, використовуються найбільш енергоощадні режими роботи обладнання.
Встановлене сучасне кліматичне обладнання працює з найменшими експлуатаційними витратами на вентиляцію та кондиціювання ресторану, що створює сприятливі умови для процвітання бізнесу в складних сучасних умовах.
Фотозвіт з об'єкту
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород