Проектування вентиляції та кондиціювання у квартирі
Як зробити проект з вентиляції та кондиціювання?
Таке питання ставить собі будь-який відповідальний замовник, господар квартири, наважившись на реконструкцію чи модернізацію існуючої вентиляції. Установка мультизональної системи кондиціювання, припливно-витяжних систем, осушувачів або рекуператорів, розведення повітроводів з урахуванням існуючої системи стель, розміщення окремих вузлів - всі ці завдання насамперед вирішуються проектом на вентиляцію та кондиціювання.
Виконання такого проекту – справа відповідальна і може виконуватись лише ліцензованими фахівцями. Якщо ви підходить грамотно до облаштування житла і хочете створити комфортні індивідуальні кліматичні умови в приміщеннях, вам не обійтися без розробки професійно виконаного проекту. Інакше ви ризикуєте зіткнутися з тим, що вентиляція виявиться 'ніякою', енерговитратною, не ефективною, несучасною - без регулювання чи програмування.
Доведено, що виконання різноманітних монтажних робіт загалом має меншу загальну вартість, якщо вони виконуються відповідно до грамотного затвердженого проекту. Звернувшись до проектантів, ви не тільки отримаєте грамотне затверджене технічне рішення згідно з санітарними, пожежними, екологічними нормами, а й обґрунтований перелік обладнання сертифікованої кліматичної техніки від перевірених виробників. Монтаж згідно з кваліфікованим проектом приносить значне скорочення термінів виконання робіт та скорочення трудовитрат на впровадження нової вентсистеми або реконструкцію старої.
Організація проектних робіт
Проектні роботи проводяться відповідно до ДБН А.2.2-3-2004, де прописані всі етапи та вимоги до виконання проектних робіт. Процес проектування починається після отримання вихідних даних, завдання на проектування, побажань та вимог замовника щодо складу повітряного середовища та режимів експлуатації обладнання в окремих приміщеннях, місцевих та загальних вимог клімату. Також мають бути надані дані та вимоги щодо доступних енергоресурсів, обслуговування та охорони системи вентиляції. Перед проектантами стоїть завдання оптимального підбору вентиляційного обладнання, системи кондиціювання та окремих агрегатів, що задовольняють усім експлуатаційним вимогам щодо продуктивності, повітрообміну, очищення повітря, нагрівання або охолодження.
Послідовність дій при проектуванні систем вентиляції та кондиціювання об'єктів:
1. розрахунок необхідного повітрообміну відповідно до вихідних даних, будівельних та санітарних норм;
2. розробка схеми важливою для аеродинамічного розрахунку перерізу повітроводів та акустичного розрахунку рівня шуму, який створюватиме вентиляційна система;
3. розробка робочих креслень, специфікацій, переліків матеріалів, що затверджуються замовником;
4. погодження документації із замовником та внесення необхідних змін;
5. виконання електричних важливих, монтажних схем вентиляційного устаткування, схем з'єднань, планів комунікацій;
6. підготовка кошторисної документації та обґрунтування економічної ефективності проекту.
При створенні проекту вентиляції обов'язково проводяться розрахунки :
1. продуктивності установок повітрям;
2. швидкості потоків повітря, перерізів повітроводів;
3. необхідної потужності калорифера, кондиціонера;
4. величини робочого тиску та рівня шуму вентилятора;
5. теплоприток у приміщеннях.
Кожен із цих розрахунків вимагає чіткого дотримання безлічі вимог санітарних і правил, екологічних норм, протипожежних вимог і вимог з охорони праці. Це відповідальна праця, яка потребує професійного підходу. Замовник, який отримує готовий проект, може бути впевненим у надійному та правильному функціонуванні обладнання.
Після закінчення проектних робіт можна спокійно приступати до монтажних та пусконалагоджувальних робіт.
Вартість проектних робіт залежить від складності завдання та характеристик об'єкта. Як і терміни виконання, вона фіксується у договорі виконання проектних робіт. У договорі може бути обумовлено проведення експертизи існуючої системи вентиляції.
Інші цікаві статті на цю тему:
Ми поговоримо про те, які можуть бути варіанти вирішення питання, коли в квартирі нема чим дихати. Скільки це може коштувати, які переваги тієї чи іншої системи.
Поради та посібник з проектування та підбору вентиляційного обладнання.
Можливі кілька рішень покращення якості повітряного середовища та управління станом клімату в квартирі, одним з яких є грамотний монтаж. Як правильно організувати монтажні роботи - читайте далі.
Чому розглядаємо такі критерії? Насамперед орієнтуємося на повітря зовні: якщо його якість низька, то й усередині буде така сама. Тому потрібне очищення вхідного потоку.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород