Як вписати вентиляцію та кондиціювання в дизайн квартири
Монтаж вентиляційних установок, повітрозабірних решіток, анемостатів та повітроводів, блоків спліт-систем або інших елементів кліматичної техніки у квартирах пов'язаний з рішенням не лише конструкційного планування, але й ув'язування з вимогами дизайну в окремих приміщеннях.
Попередньо прорахувавши всі експлуатаційні параметри та продуктивність установки, вентиляційники визначають конструктивне рішення схеми розведення повітроводів або розташування окремих агрегатів системи вентиляції та кондиціювання при канальному або безканальному способі установки.
Вимоги, дотримувані під час монтажу
1. Враховуються вимоги технічної документації щодо встановлення кожного з пристроїв. Наприклад, при установці внутрішніх блоків кондиціонерів повинні суворо витримуватися відстані від стін, стелі, підлоги для забезпечення забору або викиду повітря. Повинна забезпечуватись також зручність для дистанційного керування пристроями.
2. Довжина ділянок повітроводів, довжина траси переміщення повітряних мас, перетину та обсяги повітря, що пропускається, повинні бути розраховані згідно з СНиП і не перевищувати допустимих меж за рівнем шуму.
3. Перетин повітроводів - круглі або прямокутні, матеріал - метал або пластик, повинні забезпечувати мінімальний опір повітряному потоку і мати хороші зносостійкі характеристики при впливі вологості або домішок повітря, що видаляється. Необхідно також оцінити протипожежні характеристики складових елементів вентсистеми.
4. Розташування елементів системи клімату має гарантувати можливість проведення ревізії системи, проведення технічного обслуживания. Система повітроводів і розподільних грат зазвичай ховається за підвісні стелі, багаторівневі стельові конструкції, за окремі вертикальні або горизонтальні виступи.
5. Зовнішній вигляд елементів системи вентиляції та кондиціонування, виносних блоків, припливно-витяжних установок, компактних припливно-витяжних пристроїв повинен гармонійно вписуватись у загальне дизайнерське рішення.
6. Розміщення на фасадній частині будівлі систем подачі або видалення повітря, зовнішніх блоків кондиціонерів не порушуватиме архітектурний стиль будівлі.
7. Реалізація енергозберігаючої кліматичної установки з індивідуальними налаштуваннями для кожного приміщення неможлива без автоматизації та диспетчеризації керування такою системою. Програмуючи клімат у кожній кімнаті, протягом дня, тижня добиваються не лише економії енергоресурсів, а й збільшують термін надійної роботи обладнання.
Є ще багато завдань, які зобов'язані вирішувати як проектувальники, так і монтажники в кожному окремому випадку для того, щоб власники квартир здійснили нарешті свою мрію про чисте, здорове, свіже повітря і красивий сучасний інтер'єр у своїй квартирі.
Інші цікаві статті на цю тему:
Давно відомо, що запахи здатні впливати не тільки на самопочуття, а й на поведінку людини, тому великий попит мають різноманітні ароматизатори повітря, про які ми і поговоримо в цій статті.
Побутовий вентилятор – необхідна річ у приміщенні. Він організовує циркуляцію повітря, наповнюючи все приміщення чистими та свіжими повітряними масами. Для того, щоб не помилитися у виборі, потрібно знати пару простих правил.
Як енергозберігаючі технології впливають на мікроклімат, секрети збереження енергії в домашніх умовах.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород