Абсорбційні
- 1
- 2
Абсорбційні чилери
Такі агрегати застосовуються в системах кондиціонування повітря для охолодження повітряних потоків і води в технічних потребах виробництва.
Принцип дії
Абсорбційні чілери функціонують за рахунок енергії тепла: гарячої води, пари, вихлопних газів, тепла, що виділяється при спалюванні газу або іншого палива. Електрична енергія йому потрібна лише для роботи насосів та автоматики. На відміну від інших холодильних машин, абсорбційні чиллери охолоджують воду розчином бромистого літію, який може нагріватися від будь-якого джерела тепла: пари, вихлопних газів, природного газу та іншого палива.
Головними складовими компонентами в абсорбційних чилерах є абсорбер та випарник. Вода – основна складова, що циркулює за замкненою системою «випарник-навантаження». Вона подається на зовнішній охолодний пристрій охолодженої до +70С, а виходить з нього з температурою до +120С, а потім вона в блоці випарника знову охолоджується до +70С.
Такий процес можливий завдяки властивостям холодоагенту закипати і випаровуватися при контакті з трубопроводом, яким циркулює вода. Температура кипіння бромисто-літію становить лише +3,70С. Для передачі теплової енергії від води до холодоагенту, який розпорошується на поверхні випарника, в якій підтримується вакуум. Закипаючи, холодоагент передає від труб з теплою, що охолоджується водою.
Секція абсорбера необхідна для того, щоб пари холодоагенту вступали у зв'язок з концентрованим розчином і розчинилися в ньому, тим самим зменшивши його концентрацію. При поглинанні парів у процесі абсорбції побічною дією є виділення теплоти. Вона відводиться охолоджувальною водою, що циркулює за контуром градирні.
Процес відновлення концентрації холодоагенту вимагає відведення зайвої вологи. Такий процес відбувається у температуростійкому генераторі, при високому тиску. Але насамперед розчин проходить через теплообмінник, де його температура збільшується. Коли він потрапляє в генератор абсорбційного чиллера, розбавлений бромистий літій закипає і надмірна вода випаровується, а концентрація розчину зростає до 63%. Так розчин постійно циркулює між генератором та абсорбером.
Як бачимо, потреба у застосуванні електрокомпресора відсутня. Заміна компресора дає ряд переваг абсорбційним чиллерам у порівнянні з класичними машинами, що охолоджують: низьке енергоспоживання, зниження шумових характеристик і вібрацій, надійність і довговічність обладнання, екологічна чистота.