Вибухозахищений вентилятор
Досить часто вентилятори розміщуються у приміщеннях з незвичним для рядового користувача мікрокліматом. Найчастіше він зустрічається на промислових об'єктах різних сфер виробництва. Безпосередньо на таких об'єктах великий попит мають спеціальні вентилятори, що дозволяють регулювати якість повітря. Одним з видів таких видів є вентилятори вибухозахищені , які застосовуються для видалення з повітря небезпечних газів і матеріалів, які легко спалахують.
Основні характеристики
Найчастішим місцем встановлення вибухозахищених вентиляторів стає витяжна або акумуляторна шафа. Стандартними матеріалами для виготовлення вибухозахищених пристроїв є вуглецева або нержавіюча сталь, трохи рідше зустрічаються моделі, виготовлені із силуміну (сплаву алюмінію із кремнієм). На метал наносять лакофарбове покриття, на силумін – спеціальний стійкий хімічний склад. Будь-який вибухозахищений вентилятор обладнаний електродвигуном. Робоче колесо є конструкцією із загнутими вперед лопатями.
Види вибухозахищених вентиляторів
Як і будь-які вентилятори, вибухозахищені вентилятори можуть бути осьовими, радіальними, канальними і даховими. З огляду на специфіку експлуатації техніки виділяють ще кілька видів. Так, звичайні вибухозахищені вентилятори легко впораються з повітрям та газами, витримуючи при цьому робочу температуру до 800 градусів. Для середовища з підвищеним рівнем вологості слід вибирати корозійностійкі моделі. Якщо робоча температура перевищує значення, за яких може працювати звичайний вентилятор, слід встановити термостійкі вентилятори (до 2000 градусів).
Якщо в повітрі можуть зустрічатися тверді частки, застосовують пилові вентилятори.
Для видалення диму використовується спеціальне обладнання, яке не припиняє роботу при температурі до 6000 градусів та зберігає функціональні можливості у разі виникнення пожежі.
Класи вибухонебезпечності та інші параметри
При виборі вибухозахищеного вентилятора варто враховувати багато факторів. Насамперед потрібно визначити температуру займання середовища або іншими словами температурний клас приміщення. Найвищий показник Т1 має температуру займання 450 градусів, найнижчий – Т6 (температура від 85 до 100 градусів).
Велику роль грає клас вибухонебезпеки. Зона класу 0 характеризується присутністю вибухонебезпечного середовища протягом тривалого періоду (приблизно 1000 годин на рік). У зоні класу 1 вибухонебезпечне середовище утворюється періодично (від 10 годин на рік). Зоною класу 2 називають простір, де рідко можуть виникати вибухонебезпечні випадки (до 10 годин на рік).
Також важливо звернути увагу, що будь-який вентилятор, оснащений захисними від вибуху властивостями, повинен відповідати європейському стандарту АТЕХ 95.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород