Вентилятори димовидалення
Останнім часом дедалі більше зростає попит на системи безпеки людей у будинках, у тому числі й пожежній. У цьому питанні головну роль грають протидимна вентиляція і вентилятори димовидалення , що входять до її складу. Створення та проектування протидимної вентиляції – складний процес, адже фактори, що впливають на ситуацію під час пожежі, практично не піддаються прогнозам та аналізу. Також варто враховувати складність усіх процесів – хімічна реакція горіння, інтенсивний теплообмін, змішування потоків повітря та продуктів згоряння.
Яким може бути вентилятор димовидалення?
Класифікація вентиляторів димовидалення відбувається залежно від того, яка конструкція корпусу вентилятора та якого плану робоче колесо. Найбільшою популярністю користуються радіальні дахові вентилятори та вентилятори типу «равлика» (вентилятор, корпус якого є спіральним).
Дахові вентилятори мають багато плюсів. Насамперед, для установки системи використовується необмежена площа даху, і не потрібно шукати для вентиляторів димовидалення спеціальні приміщення. По-друге, використання цих вентиляторів дозволяє обійтися без влаштування вертикального повітроводу. Вентилятор викидає повітря прямо у відкрите повітряне середовище.
Викид повітря вентилятором може здійснюватися вгору або убік. При розміщенні обладнання варто врахувати прийняту норму безпеки: викид у повітряне середовище має відбуватися на висоті не менше ніж 2 м від поверхні з пального матеріалу (покрівлі). Зменшити цю висоту можна у разі організації захисту покрівлі безпечним матеріалом. Якщо порівнювати ціни, то вентилятор з викидом убік – це система димовидалення, вартість якої трохи нижче.
У випадках, коли немає можливості встановити даховий вентилятор, можна використовувати радіальний вентилятор зі спіральним корпусом. Такий вентилятор можна розмістити в будь-якому приміщенні, а також до нього можна приєднати повітропровід на вході та на виході. Єдина вимога до повітроводів – це вогнестійкість, що забезпечується конструкцією завдяки нанесенню спеціального вогнезахисного складу.
Як працює вентилятор димовидалення
Керувати вентилятором димовидалення відбувається досить легко. Для обладнання встановлюється пульт керування. Сигнал про включення надходить сюди з пульта пожежної автоматики.
Найчастіше вентилятори димовидалення зустрічаються в системах протидимної вентиляції, хоча трапляються випадки застосування їх у загальній системі вентиляції. Щоб забезпечити у такій ситуації роботу обладнання, встановлюють перетворювач, який за наявності сигналів від пожежного пульта прискорює обертання вентиляторів.
Ми працюємо з такими відомими виробниками вентиляторів димовидалення: Systemair, Веза, Інтеркондиціонер.
Детальніше в каталозі Вентилятори димовидалення
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород