Опалення, вентиляція та кондиціювання: застосування антифризів
Особливості клімату диктують свої вимоги до того, які теплоносія та холодоагенти можуть застосовуватися в системах опалення, вентиляції та кондиціювання. Щоб узимку під час морозів теплоносій не замерзав у системі, необхідно використовувати незамерзаючий теплоносій – антифриз. Крім цього застосування антифризів дозволяє скоротити енергетичні витрати. Наприклад, можна відключати систему кондиціонування без зливу антифризу, а також використовувати автономне опалення лише за необхідності обігріву приміщень. Опалення, вентиляція та кондиціонування стають більш вигідними та надійними системами з точки зору експлуатації, якщо правильно вибраний антифриз.
Опалення, вентиляція та кондиціювання: застосування антифризів
Найкращою теплопередачею серед природних видів рідини має звичайна вода. На жаль, її неможливо застосовувати в сучасних системах опалення та охолодження повітря з цілого ряду причин. По-перше, температура кристалізації води становить 0 градусів, по-друге, замерзання вода розширюється. Тому використання води як теплоносія взимку є неможливим. Саме тому активно розвивається виробництво незамерзаючих рідин – антифризів. Вони не втрачають своїх властивостей при низьких температурах, а у разі замерзання не розширюються.
Сучасні антифризи являють собою водний розчин гліколю (етиленгліколю, пропіленгліколю та інших) або розчин солей (як органічних, так і неорганічних). Назви «холодоносій» і «теплоносій», що застосовуються до антифризів, носять умовний характер, оскільки виконують одне й те саме завдання перенесення тепла. Тому визначення антифризу можна обмежитися лише одним терміном – теплоносій.
Вентиляція та кондиціювання повітря , а також опалення сьогодні найчастіше працюють з використанням етиленгліколевих антифризів. Індивідуальний підбір антифризу для систем потрібен, якщо необхідно знизити температуру замерзання або відрегулювати в'язкість. Загалом застосування незамерзаючих теплоносіїв можливе практично у всіх інженерних системах, які пов'язані з вентиляцією, опаленням та кондиціюванням.
Системи вентиляції та кондиціювання повітря, системи опалення: заправка антифризом
Для того щоб правильно вибрати антифриз для систем вентиляції, кондиціонування та опалення, необхідно розуміти елементарні характеристики хімічних розчинів теплоносіїв. Якщо у виборі антифризу буде допущена помилка, це призведе до серйозних проблем у процесі експлуатації інженерних систем або повної поломки. Також не варто припускатися помилок при заправці систем антифризом.
Найпоширенішою помилкою в процесі заправлення стає заправка лише водним розчином гліколю без додавання до рідини спеціальних присадок. |
Типовість помилки обумовлена найчастіше неточністю інструкцій, у яких вказується лише необхідна концентрація етиленгліколю і нічого не сказано про пакет присадок. Присадки оберігають обладнання насамперед від корозії та руйнування систем. Економія на присадках через 2-3 роки перетворюється на витрати на капітальний ремонт або повну заміну обладнання.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород