Якість повітря та вентиляція
Мікроклімат приміщень та якість внутрішнього повітря залежить безпосередньо від вентиляції. Нові дослідження, досягнення, розробки позитивно відрізняються від підходів, які використовувалися раніше, і диктують нові вимоги до гігієни повітря, питань повітрообміну та влаштування вентиляційних систем. Особливо це стосується проектування систем вентиляції та кондиціювання під час будівництва нових будівель.
Спеціалісти на міжнародному рівні провели спеціальне дослідження. Його мета – з'ясувати причини поганого внутрішнього повітря у приміщеннях. Рівно в половині випадків винуватцем виявилася безпосередньо вентиляційна система, у пристрої якої допущені серйозні помилки. Так, найчастіше виявлявся недолік зовнішнього повітря у системі, неправильне розподілення повітря всередині приміщень. Також часто спостерігалася невідповідність температурних параметрів та значень вологості повітря, які необхідні для комфортного перебування людей у приміщенні.
До інших причин поганого мікроклімату відносяться наявність у приміщенні забруднюючих речовин (пилу, випарів), а також вплив зовнішнього повітря та наявність у ньому надмірної кількості шкідливих речовин (вихлопних газів, диму, будівельного пилу).
Що впливає роботу вентиляції?
На роботу вентиляційної системи можуть впливати різні зовнішні фактори, наприклад сила вітру, ступінь герметичності будівлі та інші. Передбачити їхню дію в комплексі практично неможливо. Варто ще враховувати, що на процес роботи вентиляції будуть впливати функціональні особливості системи (інтенсивність роботи вентилятора, процес відкриття/закриття повітряних заслін).
Важко контрольовані фактори сприяють тому, що в приміщення надходять додаткові порції зовнішнього повітря, які містять забруднення та негативно впливають на якість повітря. Загальновідомим фактом є те, що повітряні потоки пересуваються з областей із високим тиском туди, де тиск нижчий.
Коли будинок мало герметично, у своїй працюючі вентилятори, витяжні установки застосовуються поруч із відкритими отворами, у будинок неконтрольовано надходити зовнішнє повітря.
Робота вентиляції створює певне розрідження, через яке в тріщини будівлі буде проникати зовнішнє повітря в небажаних кількостях. Саме ці порції повітря можуть спричинити забруднення повітря або появи неприємного запаху. Це повітря може створювати додаткове навантаження на роботу опалювальної системи. Також на якісну роботу вентиляції можуть вплинути різні значення тиску у різних приміщеннях.
Вентиляція - як не припуститися помилки?
Існують традиційні схеми вентиляції, в основі яких лежить спеціально розроблена схема повітрообміну. Весь обсяг зовнішнього повітря в системі повинен бути компенсований обсягами повітря, що відводиться і значенням так званої ексфільтрації (вільного витоку). Причини некоректної роботи системи вентиляції слід шукати у проектуванні.
У разі, коли розробники системи вентиляції закладають у проект опалювально-вентиляційної системи правильні параметри, ймовірність виникнення помилки зводиться до мінімуму. Вентиляція повністю справляється зі своїм завданням і всі приміщення забезпечені необхідною кількістю свіжого повітря.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород