Якість внутрішнього повітря в літаках
Заощаджуючи час, все більше людей сьогодні відмовляються від наземного транспорту та користуються авіаперельотами. Якість та чистота повітря в салоні літаків мало хвилює випадкових пасажирів, зате це питання є дуже важливим для постійних клієнтів авіакомпаній та мандрівників із маленькими дітьми. Як організована система вентиляції вище за хмари? Як боротися з низьким рівнем вологості повітря під час польоту та зробити свій політ максимально комфортним? Відповіді ці питання розглянемо далі у статті.
Циркуляція та чистота повітря в літаку
- Конструкція будь-якого літака передбачає наявність спеціальних повітрозабірників, які повинні забезпечувати циркуляцію свіжого повітря під час польоту та кондиціювання салону.
- Кожен пасажир має право поцікавитися в екіпажу, чи працюватимуть повітрозабірники.
- Усі сучасні літаки оснащені системою кондиціювання.
- До 1970-х років якість повітря в літаках практично нікого не цікавило, тому пасажири часто підхоплювали найнебезпечніші віруси та хвороби.
Як у літаку відбувається процес повітрообміну?
Повітря, що надійшло в реактивні двигуни літака, за допомогою системи стискається та прогрівається. Потім він подається до салону літака зверху. Одна частина цього повітря залишається в салоні, інша частина мимоволі йде крізь підлогу. При функціонуванні такої системи повітря в літаку могло б мати хороші характеристики, але з метою економії палива авіакомпанії використовують систему вентиляції та кондиціювання частково. Тому повітря в літаку часто рухається по колу, причому оновлення повітря відбуваються досить рідко або не відбуваються зовсім.
Велика кількість людей у невеликому приміщенні виробляє різноманітні бактерії, пил та інші мікроорганізми, які за слабкого рівня вентиляції стають небезпечними для здоров'я. На одного пасажира економ-класу виділяється дуже мізерний обсяг - 0,225 м. куб. повітря за хвилину. Пасажирам першого класу отримують більшу порцію – приблизно 1, 7 м. куб.
Все ж таки позитивні кроки з боку авіаперевізників є. Чистота повітря у літаках піднялася на новий рівень після заборони куріння на борту. Деякі авіакомпанії навіть встановили спеціальні повітряні фільтри, що видаляють вільні частинки.
Вологість повітря на борту
Повітря в літаках настільки сухе, що це відчуває практично кожен пасажир без застосування спеціальних вимірювальних приладів. Середнє значення вологості повітря у літаку становить приблизно 20%, тоді як для комфортного самопочуття людини потрібно 50%. Прямого ризику для здоров'я та життя людини низька відносна вологість не завдасть, але точно створить дискомфортні відчуття у вигляді сухої шкіри, неприємного сверблячки та специфічного стану очей.
Щоб компенсувати втрати вологи під час польоту, рекомендується вживати більше рідини у вигляді звичайної води або фруктових соків. Захоплюватися чаєм, кава не варто, адже ці напої сприятимуть втратам рідини. На шкіру обличчя, рук можна нанести невелику кількість зволожуючого крему.
Чому ми?
9 років досвіду в сфері ОВіК
Працюємо на принципах «win-win»
Регулярно проходимо тренінги і вкладаємо отриманий досвід у кожен проект
З нами вибір обладнання – зручний, вигідний, швидкий
Більш 400 реалізованих об'єктів
Ми створюємо мікроклімат, який подобається людям
Міста в яких ми працюємо
- Київ
- Вінниця
- Кіровоград
- Львів
- Харків
- Полтава
- Сумми
- Дніпропетровськ
- Івано-Франківськ
- Запоріжжя
- Миколаїв
- Одеса
- Чернігів
- Чернівці
- Житомир
- Тернопіль
- Луцьк
- Рівно
- Хмельницький
- Мукачево
- Ужгород